Zdravé stravování našich dětí je někdy až nadlidský úkol. Naši drazí potomci mají ze všeho nejraději potraviny, které rozhodně nelze označit jako zdraví prospěšné a my tak často musíme bojovat o každý kousek ovoce či zeleniny v jejich jídelníčku. Oblíbený medvídek BeBe Brumík na svých webových stránách přináší osvědčené rady, a někdy také tajné triky, které rodičům pomohou útok chipsů a hranolek zaručeně odrazit. Na stránkách se do středu pozornosti dostává správný jídelníček předškoláka, Brumík upozorňuje na nejčastější chyby ve stravování dětí a na dotazy rodičů odpovídá také Lucie Růžičková, nutriční terapeutka na Oddělení klinické výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Více inspirace najdete na stránkách www.brumik.cz.

brumik

Brumík svačí pravidelně a vyváženě

Alfou i Omegou správné dětské stravy je pravidelnost. Děti by měly jíst pětkrát denně a mezi jídlem by měly mít přestávky. To kvůli tomu, aby nejedly soustavně, ale ani neměly pocit hladu v důsledku nepravidelného přísunu energie. Nezastupitelnou roli v dětském jídelníčku zastává snídaně a nutričně vyvážená svačina. Ve svačinách se Brumík opravdu vyzná. Na Brumíkově webu v rubrice Maminčina poradna v části věnované výživě medvídek maminkám radí, jaké složky by měla mít vyvážená snídaně či svačina. Také vzápětí následují Brumíkovy návrhy dětské svačiny, aby mohly maminky dětský jídelníček pravidelně obměňovat a střídat. Zlaté pravidlo, které si maminky s pomocí Brumíka mohou osvojit, je lahodná svačina skládající se ze čtyř složek:

1. CEREÁLNÍ VÝROBEK
2. MLÉČNÝ VÝROBEK
3. OVOCE NEBO ZELENINA
4. NÁPOJ

On-line nutriční poradna s odborníkem

I pro nestandardní výživové situace má Brumík připraveno řešení. Po přihlášení uživatele na Brumíkově webu se totiž v části „Zeptejte se odborníka“ mohou maminky přímo obrátit na fundovanou specialistku, Lucii Růžičkovou z Oddělení klinické výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Nutriční terapeutka pak individuálně poradí, např. jaké množství tekutin má vypít dítě v určitém věku, jak naučit dítě jíst mléčné výrobky, maso nebo třeba ryby. Zodpovězeny jsou samozřejmě i dotazy, kde rodiče popíší závažnější problém v rámci celkového jídelníčku dítěte, a nutriční specialistka pak naznačí možné řešení situace u konkrétního dítěte.

Co dalšího najdete na Brumíkově webu

Brumíkovy webové stránky www.brumík.cz získaly letos v dubnu nový vzhled i obsah. Rodiče dětí mladšího školního věku zde objeví mnoho praktických rad i informací, tipy pro volný čas či na rodinné výlety. Na stránkách se také ukrývají nejrůznější říkadla, hádanky a pohádky. Homepage navíc upozorňuje na aktuální novinky nebo speciální akce, které se týkají produktů od Brumíka.

Načerpejte inspiraci pro sestavování zdravého jídelníčku vašich dětí a podívejte se na Brumíkův web www.brumik.cz s tipy na zdravou a zároveň chutnou dětskou svačinu.

Reklama