Kniha Jak déle žít a cítit se lépe radí, jak prožít zdravý a dlouhý život. Zabývá se hlavně výživou, v prvé řadě pak vitaminy, z nichž nejdůležitější je vitamin C. Rozebírá působení vitaminů v lidském těle a jejich účinky proti různým nemocem, od nachlazení přes psychické poruchy až třeba po rakovinu či onemocnění srdce. Kniha se hned po svém vydání stala v USA bestselerem. Autor knihy, Linus Pauling, je držitelem dvou Nobelových cen. A vy si dnes můžete o tuto knihu na Ženě-in zasoutěžit. Sledujte aktuální vydání!

Jak déle žít a lépe se cítit
Linus Pauling

linusAmerický kvantový chemik a biochemik je podle mnohých nejvýznamnější chemik dvacátého století. Jako jeden z prvních aplikoval kvantovou mechaniku v chemii; za svou práci týkající se podstaty chemické vazby obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu za chemii. Patřil též k zakladatelům molekulární biologie, podílel se na objevování prostorové stavby bílkovin a významně přispěl i do řady dalších vědních oborů, například anesteziologie, metalurgie či psychologie. Po druhé světové válce se zabýval následky nadzemních testů jaderných zbraní a za svou kampaň proti těmto testům získal v roce 1962 Nobelovu cenu míru. V pozdějším věku začal propagovat pravidelné užívání velkých dávek vitamínu C; věřil, že jde o nejlepší prevenci proti mnoha chorobám včetně rakoviny.

Paulingovu osobnost i dílo snad nejlépe vystihuje jeho charakteristický výrok: „Nejlepší cesta, jak mít dobrý nápad, je mít hodně nápadů.“

Formát: 395 stran, brožovaná
Rok vydání: 2015
Doporučená cena: 348,- Kč

Vydalo nakladatelství ARGO.

Pozor, soutěž!

Sledujte náš magazín, během dneška (31. 3. 2015) vyhlásíme soutěž o tři knihy z nakladatelství ARGO. Získejte jednu z nich!

Reklama