Biogaia-immunity-vitaminD-Mood-01.jpg

Výzkumy ukazují, že provázání vitaminu D a imunity je větší, než se dříve myslelo. A dostatek takzvaného déčka je zvláště v dnešní době jedním z klíčových faktorů, které nám pomáhají zůstat zdraví nebo alespoň prožít nemoc s menšími obtížemi.

Kromě vlivu na imunitu, je tento vitamin důležitý třeba i pro kosti a zuby. U dětí při nedostatku vitaminu D hrozí vznik rachitidy neboli křivice (deformace kostí), u dospělých vznik např. osteoporózy.

Na dostatek vitaminu D je třeba dbát už u dětí. Ale dospělí by neměli zapomínat ani na sebe. Velký význam má tento vitamin i v těhotenství, kdy podporuje imunitu nastávající maminky a přispívá ke správnému růstu a vývinu kostí miminka.

1. zdroj: slunce

Výhodou je, že na rozdíl od jiných vitaminů, si naše tělo umí D vyrobit samo. Nevýhodou je, že k tomu potřebuje sluneční svit. A toho není na podzim a v zimě, kdy nejvíc řádí chřipky, virózy a další nemoci, zrovna mnoho. V tomto období už je slunce v našich zeměpisných šířkách příliš slabé, a tělo tak není schopné vyprodukovat dostatek déčka. Situaci ještě komplikují další skutečnosti – schopnost našeho těla vytvořit vitamin D závisí i na oblečení, tělesné hmotnosti, opalovacích krémech, barvě kůže nebo třeba dědičnosti.

2. zdroj: strava

Naštěstí existují i další zdroje. Jedním z nich je už zmíněná strava. Ani ta ale není všemocná. Pokryje totiž pouze asi 10 až 20 % potřebné denní dávky. Nicméně nejvíce vitaminu D v sobě mají tučné ryby, jako je losos, sleď nebo makrela. Nachází se také v játrech, vaječných žloutcích a některých houbách.

3. zdroj: doplňky stravy

Suma sumárum je tedy momentálně velmi těžké a takřka nesplnitelné dostat do sebe každý den adekvátní množství vitaminu D. Naštěstí si můžeme vypomoci doplňky stravy. A protože zásadní roli v obranyschopnosti hraje i trávicí trakt, kde je až 80 % imunitních buněk, je vhodné vitamin D kombinovat s probiotiky. Jde o bakterie mléčného kvašení, které udržují trávení v co nejlepší kondici.

BioGaia® Protectis® probiotické kapky s vitaminem D tak tvoří skvělý tým pro silnější imunitu a celkovou tělesnou pohodu. Přípravek lze podávat miminkům již od 2. týdne, ale bez problémů jej mohou užívat též dospělí.

Více informací o jednotlivých produktech BioGaia se dozvíte zde

Reklama