cl.jpg
Foto: Shutterstock

Výraz jamsu se dá přeložit jako potopení či ponoření. Provedení techniky je následující. Poté, co žena dokončí základ svého líčení v podobě make-upu a korektoru, by si měla na obličej nanést dětský nebo transparentní pudr a ponořit celou tvář do misky se studenou vodou. Proces ponoření by měl trvat 15 až 30 vteřin. Následně je nutné obličej jemně osušit ručníkem a dodělat případné líčení očí a rtů.

Pudr by měl make-up zafixovat a voda uzamknout v pleti hydrataci. Výsledkem této procedury by měl být perfektní make-up, který je odolný proti potu, a tak snadno se neničí, ani když na něj působí vysoké teploty. Má to ale ještě bonus. Tvář v misce se studenou vodou vás ráno zaručeně probere.

Uživatelky TikToku tento trend zkoušejí jako zběsilé a nemohou si ho vynachválit. Prý má opravdu viditelné výsledky, co se vzhledu nalíčených tváří i výdrže make-upu týče.

„Mám mastnou pleť a tenhle trik jsem vyzkoušela. Vydržela jsem s obličejem ve vodě asi dvacet vteřin a výsledkem bylo, že můj make-up vypadal po celý den skvěle,“ okomentovala sledující YouTube video, na kterém jamsu provádí žena jménem Denise Lim.

Zdroj: YouTube, Huda Beauty, TikTok

Reklama