5b30c54906c06obrazek.png
Hlavně vědět, kdy mlčet a neprudit

Milan (53), sedm let rozvedený

Vy ženy máte jednu velmi nepříjemnou vlastnost. Chlapa neustále kibicujete, věčně jste nespokojené a něco po něm chcete. Ideálně ve chvíli, kdy dorazí z práce, a chce si na chvíli odpočinout. Prostě se jen svalit na gauč a vypnout. Jenže vaše nespokojenost a dirigování se s délkou vztahu úměrně stupňuje. Vím, o čem mluvím. Přesně tohle dělala moje exmanželka. A od kamarádů a kolegů slýchám, že vůbec nebyla jediná. Jako by vám nedocházelo, že jednou pohár trpělivosti přeteče, a my odejdeme za mladší, která to ještě nedělá. Nebo alespoň ne v takové míře. Na své současné přítelkyni miluju, že dokáže lenošit se mnou. Nechá mě dýchat, ví, kdy má mlčet a neprudit. Já jí za to jsem schopen snést modré z nebe.

Z ženy se nesmí stát jen kamarád

Aleš (38), jedenáct let ženatý

Chápu, že s přibývajícími roky ze vztahu vášeň trochu vyprchá. Nesmí se ale vytratit úplně. Ze ženy musí být cítit, že ji sex s parterem pořád baví, a nedělá ho jen proto, aby mu vyšla vstříc. Představa znuděného prkna ležícího pode mnou mě upřímně děsí. S takovou bych nebyl ani týden. Chlapovi přece nejde jen o to, aby udělal dobře sobě. To by si přece vystačil sám. Těší ho, když vynese do výšin i svou partnerku. Pak si teprve připadá jako král, který za něco stojí. Netvrdím, že sex je na vztahu to nejdůležitější! Ale není radno ho ani po letech podceňovat, rezignovat na něj, protože jste z toho už „vyrostli“.

Jen nepřestat žít!

Petr (49), sedmnáct let ženatý

Já bohužel nemůžu říct, proč nám manželství klape, ale naopak, proč jde do háje. Moje žena se proměnila v totálního pecivála. Nejraději sedí jako kvočna doma a podstrojuje našim skoro dospělým dětem. Nevytáhnu ji v neděli na procházku, nechce se jí jet na dovolenou jen ve dvou, nebo prostě jen tak něco spontánního podniknout. Cokoli! Přitom když jsme se poznali, bývala úplně jiná! Akční, plná života. Dnes je s ní už jen nesnesitelná nuda. Neříkám, o domácnost se stará víc než vzorně. Jenže nechápe, že to není to nejdůležitější v životě. Je pořád tak přehnaně korektní a rozumná! Nikdy mě nepodpoří v nějaké klučičině. Nemá pro mě pochopení, nad vším kroutí hlavou a zabíjí to rozumnými argumenty. Kdo to ale chce v tu chvíli slyšet? A tak všechny tyhle věci podnikám s kamarády a známými. Je však jen otázkou času, kdy se ke mně přidá nějaká spřízněná duše v sukních.
5b30c63a90240obrazek.png

Čtěte také:

Uložit

Reklama