a už se těší, jak bude zavařovat houby, protože patří k ženám, které jsou toho názoru, že domácí bylo, je a bude nejlepší a kupované se mu nevyrovná.

U nás se zavařování a nakládání dědí :-D, jen už to není v takovém množství jako před léty. To jsme zavařovali a nakládali vše, co se dalo - veškeré ovoce, zeleninu, houby, vyráběly se mošty, šťávy, vína, marmelády... Domácí prostě bylo, je a bude nejlepší. Nejvíce jsem milovala marmelády od babičky, byly tak vynikající, že i teď, když to píši, se mi zbíhají sliny. Bohužel jsem si už nestačila vzít recept, ale ty chutě marmelády mi zůstanou asi navždy.

Druhé babičce zdravíčko slouží, tak pořád pěstuje, zavařuje a pak podělí celou rodinu. Jenže moc nesladí, tak zavařeniny nikdo moc nechce. Já si akorát ráda vezmu okurky a cibulky, ty mi od babičky chutnají. Musím ji pochválit, protože snad poprvé minulý rok dobře osladila marmelády, takže jsem si pár skleniček vzala a už mám asi jen jednu nebo dvě.

S manželem také zavařujeme, ale v malém množství - zeleninu, kukuřici, řípu, houby, občas nějaké ovoce. A jelikož máme malé dítko, tak od minulého roku jsme začali dělat přesnídávky. Měli jsme haldu skleniček a za půl roku už byly fuč :-D.

Podělím se s vámi o recept, kdyby někdo chtěl vyzkoušet:

recept je na 5 kg oloupaných jablek, 2,5l vody rozvařit, rozmixovat, nechat vychladnout, přidat: ½ kg cukru, 3 vanilkové pudinky, vařit znova zhruba 20 minut (až není mléčně zakalené) dát do sklenic a sterilizovat ¼ hodiny.

Zkoušela jsem i přidat hrušky, ale při vaření mi to hrozně prskalo a připalovalo. Takže dělám pouze z jablek a už nepokouším s přesnídávkami žádné experimenty :-D.

Tento rok máme už zavařené třešně a kukuřici, ale ještě pár skleniček asi zavaříme, vždy se po nich jen zapráší. Na zeleninu jsme tento rok rezignovali, protože nám zbyla ještě z loňska.

Pokud letos u nás porostou houby, tak už nebudeme sušit- taktéž nám zůstaly zásoby, ale jen zavařovat, to zase budou dlouhé noci :-D. Ráda houby sbírám, čistím a různými způsoby připravuji ke konzumaci.Na zavařování hub, zeleniny používám klasický recept jako na nakládání okurek.

Příští rok bych chtěla zkusit šťávu z bezinek a kopřiv, také babičky dělávaly, ale musím nejdřív splašit recept, babička si ho už nepamatuje. Nedám dopustit na domácí zavařování. Někdo může namítnout, že už se to nevyplatí- kupovaný to vyjde levněji a ušetří čas, ale DOMÁCÍ JE PROSTĚ DOMÁCÍ a mám jistotu, že to neobsahuje žádné „sajrajty“

Salynka01

Milá Selynko01, domácí přesnídávku dělala i moje maminka a byla moc dobrá, takže všem, co mají malé děti, vřele doporučuji. Omlouvám se za fotky, nechtějí se mi „nahrát“ na plochu.

Text nebyl redakčně upraven

Máte také nějaký zajímavý recept, o který se s námi chcete podělit? Dědí se u vás také z generace na generaci? Co nakládáte, zavařujete a konzervujete vy, milé ženy-in?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama