Od čtenářky Eli.Emanuely dorazil do redakce recept na domácí kalorickou bombu. Okořeněný pěkným mlsacím příběhem se nádherně hodí k dnešnímu tématu.

Mlsáte ráda? Pokud ano, pak můžete vyzkoušet recept na domácí kalorickou bombu čtenářky Eli.Emanuely. Příprava je opravdu jednoduchá...

Kalorická bomba

Jsem mlsná a čokoládě neodolám. Když se mě blízcí ptají, co chci jako dárek k Vánocům či narozeninám, odpověď je jasná - čokoládu! :) Nač se trápit sháněním kdovíjakého originálního dárku, o který ani vlastně nestojím? Čokoládou mi udělají radost vždy, a co víc - není to ani tak drahé jako kosmetika, oblečení a podobně. I když - i čokoláda se dá darovat originálně. Maminka mi kdysi z kartonu vyrobila malý dutý model kamionu a naplnila ho cca 2 kg čokolády. Fantastický dárek. :) Splnila mi tak můj sen - od mala jsem říkala, že bych chtěla dostat kamion plný čokolády. Pravda, představovala jsem si kamion větší, ale i toto bylo dokonalé a jako dárek nezapomenutelné. :)
Na druhou stranu - nechci být tlustá, snažím se tedy sladkému odolávat a doma nemít zásoby, které by mě sváděly k hříchu. Jenže co dělat, když mám chuť a doma nic není? Pak přijde na řadu má zamilovaná kalorická bomba. Výživoví poradci a dietologové by z toho asi dostali osypky, možná i menší zástavu srdce, ale což, takové pochoutce se nedá odolat. :)
Chcete-li si to také udělat, vezměte si misku a dejte do ní tak dvě tři lžičky hořkého kakaa a stejné množství cukr moučky. Přilévejte smetanu ke šlehání a rozmíchávejte, dokud nezískáte hustou kašičku. Je to taková domácí tekutá čokoláda, ale mnohem lepší! Takže - dobrou chuť! :)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. dubna 2012: Když vás honí mlsná

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodin se dozvíte, které dvě čtenářky odměním slíbeným dárkem: čokoládovovou bonboniérou I Love Milka.

milkamilka

Reklama