Mám ráda recepty, které jsou rychlé a jednoduché, a tenhle k nim patří. Naučila jsem se to jídlo dělat, když jsme byli v létě v Salentu na jihu Itálie. Byli jsme tam u mé kamarádky Petry Stránělové, která mě dřív líčila do Pošty pro tebe. Petra čeká miminko s Italem a právě v tu dobu probíhaly přípravy svatby. Byli jsme v restauraci, ve které tu svatbu měli mít, na ochutnávce předkrmů, abychom vybrali, který předkrm nakonec na svatbě bude. Chutnali jsme devět druhů těstovin, rizot a noků a měli jsme je obodovat. Jeden předkrm to u všech naprosto vyhrál. Je strašně jednoduchý a dobrý, jsou to Krevety s těstovinami.

   Krevety 250 g
   Smetana 200 ml
   Piniové oříšky 100 g
   Těstoviny 500 g
   Hrst čerstvé máty
   Olivový olej – jedna lžíce
   Sypká jíška (podle potřeby, přibližně jedna lžíce)
   Sůl

Oloupané krevety, které tady v Čechách kupuji mražené a receptu to nijak neuškodí, orestujte na olivovém oleji – stačí chvilička. Potom to zalijte smetanou. Kdyby to bylo hodně řídké, přidejte trošku sypké jíšky, ti Italové to asi takhle nedělali, ale já to tam někdy dám. Osolte a na závěr nasypte pytlík piniových oříšků a čerstvou mátu. To je hrozně zvláštní kombinace, ta máta tomu dodá opravdu skvělou chuť.

Mezitím si uvařte těstoviny, které samozřejmě musí být al dente – na skus, tedy opravdu spíš tvrdší. Ty promícháte s připravenými krevetami v omáčce. Zní to jednoduše a má to vážně úplně neuvěřitelnou chuť. Přestože skoro ke všem těstovinám používám parmezán, tak k těmhle nikdy ne, protože by přetloukl chuť máty. Je to jemné, delikátní a strašně dobré.

Reklama