Recept na čokoládovou ňamku mě také moc potěšil. Zvlášť od masomilky - Enko 1., díky! Už si brousím chuťové pohárky.


Hezký hnědý den,

až se skoro stydím přispívat zrovna dnes, já Enka I. Uherská. Jenže o Vánocích se mi povedlo něco, co hamal i můj syn, stejně uzeninově postižený jako já, přemohla jsem se a nabízím receptík na čokoládovou ňamku. Protože raději stojím frontu na kvalitní uzenářský výrobek, než peču, je návod zcela jednoduchý.

košíčky

Koupíme si 200g kvalitní hořké čokolády. Tuto ve vodní lázni rozpouštíme spolu s 50ti g tuku (stačí Varoma) a sáčkem vanilkového cukru. Mícháme, až je směs jednolitá a vmícháme cca 60g nadrobno nakrájených sušených brusinek. A jak nám to pomalu chladne, nabíráme lžičkou a vléváme do malých papírových kalíšků. Posypeme drobně nasekanými lískovými jádry, necháme ztuhnout v lednici a pak už jen skromně sklízíme chválu od konzumentů.

Protože se mi ňamku teď nechtělo tvořit, přikládám foto aspoň těch kalíšků. Bude-li někdo chtít, může vymyslet název. Výherce určím já a možná něco dostane.

Jelikož nejsem čokoládově závislá, nemám s touto pochutinou ani žádné příhody. Vybavuje se mi ale jedna z útlého dětství, bohužel bez pointy. Hrávali jsme si u nás na dvorku a já nabídla všem kousek čokolády. Jedna holčička ji držela v rozevřené dlani a nehnutě stála. Svítilo sluníčko a pamatuji si jen jak se kousek čokolády pomalu roztékal. Dodnes nevím proč tak činila, ani jak to dopadlo.

Enka 1.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama