tererte.jpg

První, co nás zaujalo hned poté, co jsme smartphone poprvé vzali do ruky, byla jeho hmotnost. Honor 90 Lite váží jen na 179 gramů a v ruce je to opravdu znát. Je velice elegantní, designově hezký a také tenký (7,48 cm). Jeho tyrkysová barva nás nadchla. Navíc má matná záda, takže nemusíte bojovat s otisky a neklouže. Chválíme i zaoblené rohy, díky kterým je pohodlný do ruky. Přesto, že jsou záda i boky plastové, vypadají jako kovové, což dodává chytrému telefonu na eleganci. Podle nás ho ocení zejména ženy.

64afe97986b4cere.jpg

Honor 90 Lite se dále může pyšnit 90Hz displejem o velikosti 6,7 place, na který je velice příjemný pohled. Na druhou stranu nemá displej tak velký jas, jako některé jiné telefony vyšších tříd, aby se na něj dobře dívalo, pokud hodně svítí slunce.

Zatímco filmy a hry vypadají na téměř bezokrajovém displeji výborně, hlasitý mono reproduktor vedle portu USB-C lze snadno při hraní zakrýt a ztlumit, což je docela škoda.

P7200689.jpg

Výkon a baterie

Honor 90 Lite běží na Androidu 13 s rozhraním Honor MagicOS 7.1. Na rozdíl od telefonů Huawei mají  chytré telefony HONOR plný přístup ke službám Google, takže není třeba se obávat toho, že by zde nebyla zajištěna podpor jeho aplikací.

Chytrý telefon běží hladce, je svižný a nezaznamenali jsme žádné problémy v tom, že by se třeba někdy zasekl. Nabízí úložiště o velikosti 256 a dostačující 8 GB paměť RAM.

Baterie s kapacitou 4500 mAh je takový průměr, který vydrží pohodlně jeden den. Při vyšší zátěži jej však budete muset dobít dříve. Ultrarychlé nabíjení tu sice chybí, ale i tak si za cca 10 minut dokážete telefon nabít alespoň na 15 %, za půl hodinky pak na 50 %. Na 100 % se dostanete kolem hodiny a 20 minut.

FotoJeett-2-.jpg

Fotoaparát

Co lidi v dnešní době zajímá na chytrých telefonech nejvíc? Rozhodně fotoaparát. Honor 90 Lite se sice nemůže rovnat nejvyšším třídám chytrých telefonů. Stojí ale také několikanásobně méně. Jeho hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením 100 MP, f/1,9 je lemován 5MP ultra širokoúhlým, 2MP makro a 2MP hloubkovým fotoaparátem. Ačkoliv ostatní toho tak moc nepředvedou, hlavní 100MP snímač je velice schopný.

Snímky z hlavního fotoaparátu jsou naprosto parádní. Fotografie pořízené za dobrého světla jsou plné detailů. Obzvláště pak s aktivovaným režimem Hi-Res pro 100MP 18MB snímky jsou výsledky nádherné a čisté. Foťák umí také hezky vytáhnout detaily ze stínů a objektů v protisvětle.

FotoertJet.jpg

Hlavní fotoaparát nabízí při snímání blízkých objektů menší hloubku ostrosti, takže můžete pořizovat snímky, které vypadají, jako by byly pořízeny mnohem dražším fotoaparátem. Zapnutí režimu AI pak můžete pořídit snímky s ještě výraznějšími barvami.

Slabou stránkou fotoaparátu je focení v hůře osvětlených vnitřních prostorách. Absence optické stabilizace při špatném světle brání v produkování ostrých snímků. Trochu nás zklamal také širokoúhlý foťák, který ze snímku vymaže spoustu detailů.

Naopak však Honor potěší milovníky selfie. Přední 16MP fotoaparát je výkonný a pořizuje velice dobré, za dobrého světla i velice detailní, fotografie. Režim zkrášlení samozřejmě čínská značka ani u tohoto modelu nevynechala.

64afed1ce996dblobid0.jpg

Zajímavé je, že se Honor se rozhodl zmenšit krabici, takže s 90 Lite nedostanete nabíječku ani pouzdro. V balení je pouze nabíjecí kabel a na displeji předem nalepená ochranná fólie, která zabrání poškrábání a ochrání ho, než si například koupíte tvrzené sklo.

Smartphone Honor 90 Lite je skvělou volbou pro ty, kteří nechtějí utrácet za drahé nadupané vlajkové lodě, nevadí jim méně odolné plastové zpracování a telefon využijí zejména k příležitostnému hrnaí her, sledování filmů a nenáročnému běžnému focení. Za skvělou cenu dostanete designově velmi povedený kousek s dobrým výkonem, který za dobrých světlených podmínek dělá líbivé fotky, hezká selfiečka a nabízí velké úložiště 256 GB. 

Honor 90 Lite můžete pořídit za 7 290 Kč.

Reklama