V předchozích článcích jste se mohli inspirovat zajímavými novinkami ze světa elektrických grilů pro letošní sezónu od značky Tefal. Grily jsme se čtenářkami vyzkoušeli a těšili jsme se na jejich recenze, které vám rádi zprostředkujeme. Protože Češi jsou národem milujícím grilování, grilované pokrmy a celou atmosféru grilovací párty, věříme, že vás naše zkušenost zaujme.

Pro důkladnost testu jsme při grilovací párty testovali tyto suroviny: zeleninu (žampiony, cuketu a papriky), kuřecí steak, kuřecí špíz, lososa, pstruha, steak z tuňáka, hamburgery, kuřecí stehna a uleželý hovězí sirlon steak. Takže jak vidíte, naše grilovací menu bylo velmi různorodé.

jídlo

Jak grily hodnotily naše testerky – redakce a čtenářky?

Jana Ch: Překvapilo mne, jak je to jednoduché. Gril se díky tomu, že je na elektriku, rozpálí během několika minut, což při klasickém grilování – nutnost rozdělání ohně a grilování na žhavém uhlí, vidím jako velké plus. Oba grily byly skvělé, maso šťavnaté, bavila jsem se a pochutnala si. Jako na správné grilovačce.

Hana Š: Zajímaly mne ryby, jak si s nimi poradí kontaktní gril a nastavení kontrolky propečení. Nastavila jsem program ryby a v grilu nechala grilovat stejk z lososa. Jen jsem sledovala kontrolku propečení – mění barvu podle stavu a zapípne, když se dostane do dalšího „levelu“. Chtěla jsem ji mírně propečenou, takže jsem při tomto stupni lososa vyndala. A opravdu byl skvělý, nevysušený. Je skvělé, že se s těmito grily dá grilovat prakticky kdekoliv. Gril se omyje, žádné uklízení uhlí.

tefal

Klára T: Moc se mi grily líbily, sledovala jsem, jak grilují, program na zvolenou surovinu pracoval velmi dobře.

Alena T: Grilování miluju a jeden z těchto grilů by se mi hodil na balkon. Jsem nadšená, po domluvě s přítelem si ho koupíme. Je to snadné, v podstatě bez složité práce, jen mít kam gril dát a zapojit ho do elektriky. Líbilo se mi i ovonění dřevěnými pilinami, které umožňuje Tefal Aromati-Q 3 v 1. Kdybych nevěděla, že je elektrický, myslela bych si, že je to klasický gril – tvar, nožičky, velká poklice. Je super, že má termostat s šesti stupni, takže se může teplota nastavit přesně podle toho, co grilujete.

Ivana H: Maso bylo dobře ugrilované, nebylo tvrdé a vysušené a to je pro mne základ. S manželem máme rádi grilování, hlavně vepřové maso, krkovičku a tu děláme na mnoho způsobů. Tady tyto grily dobře grilují, díky snadnému nastavení navíc nemusím maso sledovat odklopením poklice. Stačí jen sledovat kontrolu propékání – u Optigrillu. Druhý gril - Aromati-Q 3 v 1 je zase lepší pro prostory jako je terasa, zahrada. Oceňuji rychlost pro zahájení grilovačky – žádné zdlouhavé rozhřívání žhavých uhlíků. Já s tím vždycky zápasím, takto je to pro mne i bezpečnější.

jídlo

Gabina: No já jsem tak spokojená, že si Optigrill koupím, to je moje recenze. Přesvědčil mne a chci ho mít na terase.

Martina J: Pro mne je zajímavější ten větší gril, Aromati-Q 3 v 1. Velký gril máme na chalupě a doma na terase v podstatě negrilujeme, protože nemáme na čem grilovat. Líbí se mi tvarem, jak stojí na nožičkách, vyzkoušela jsem si v něm nastavovat teploty a ugrilovat kuřecí maso. Fakt by se mi líbil.

Klára K: Oba typy grilů jsou velmi povedené a to zejména pro ty, kdo se nechce zabývat rozděláváním ohně a kdo chce grilovat po celý rok, nejen v létě. Díky moderním vychytávkácm, jako je nastavitelný termostat u Aromati-Q 3 v 1 a možnost volby programu dle surovin a signalizace propečení u Optigrillu je grilováním zábavou. Nemusíte mít stres, že to nezvládnete, je to opravdu jednoduché a vše funguje jak má. Grilovali jsme hovězí steak a chtěli jsme, aby byl propečený „medium“. A opravu byl.

 

Jaké grily jsme testovaly?

grill

Optigrill od značky Tefal je skvělým řešením pro rodiny, které nemají zahradu a mohou grilovat pouze doma nebo na svých balkonech. Tento elektrický gril je opatřen inovativním senzorem na měření tloušťky masa a přizpůsobení teploty. Displej mění barvu, zobrazuje fázi pečení a upozorňuje vás i zvukovým signálem. Povrch grilu je nepřilnavý, snadno se tedy čistí. Grilovací desky a odkapávací miska jsou vyjmutelné a omyvatelné v myčce. Varianta Optigrill XL je určena pro větší společnost třeba u rodinného stolu – díky zvýšené kapacitě zvládne více porcí najednou!

GRIL NEJEN NA ZAHRADNÍ OSLAVY

gril

Pokud máte k dispozici zahradu a chcete pozvat větší společnost, ideální volbou je pro vás gril Aromati-Q 3 v 1, ve kterém připravíte pokrmy ve třech různých režimech. Jakékoli potraviny v něm můžete grilovat, aromatizovat přírodním dřevem, nebo péct. Teplotu v grilu snadno nastavíte šestistupňovým termostatem, takže jídlo bude vždy připravené přesně podle vašich představ. Rošty i základní těleso jsou navíc omyvatelné v myčce.

Naše články:

Reklama