ht.jpg

Když se mi tento mobil dostal poprvé do ruky, upoutal mě nejdříve jeho minimalistický design s plochými okraji. Zadní část telefonu je sice z plastu, ale nejsou na ní alespoň vidět otisky prstů jako na skle. Další, čeho si nešlo nevšimnout bylo, jak je mobil lehounký. Tedy rozhodně oproti mému stávajícímu mobilu a dalším v podobné velikosti. Telefon váží 163 gramů a jeho rozměry jsou 163 × 76 × 7 mm. I když je telefon z těch větších, dobře padne do ruky.
 
V balení telefonu je silikonové pouzdro, díky kterému můžete svůj mobil ihned chránit, a také nabíjecí adaptér s USB-C/USB-C kabelem. Trochu mi však chybí klasické USB, které bývá u jiných telefonů na druhém konci zásuvky a dá se s ním telefon připojit do počítače.

zcrrz.jpg

Čtečka otisku prstu se nachází na pravé straně ve vypínacím tlačítku, což už je takový standard, který od telefonů vyžaduji. Takže za to rozhodně plus. Stejně tak jsou na pravém boku tlačítka ovládání hlasitosti. Na levém zase tlačítko vypnutí. Trochu mě mrzí, že nemá telefon klasický 3,5mm jack na sluchátka. Verze Edge 20 Lite jím totiž disponuje. Mobilní telefon má pouze jeden reproduktor vpravo dole. Hraje dostatečně nahlas a poměrně hezky.

U Edge 20 nechybí ovládání gesty. Například když zatřepete telefonem, zapne se svítilna. Funguje to i při zamčeném telefonu. Naprosto skvělé, když vám doma třeba vypadnou pojistky. Na další gesta funguje například i zapínání fotoaparátu.

Displej o uhlopříčce 6,7” s Full HD+ rozlišením má krásné barvy, vysoký jas a skvěle se na něj kouká. Chrání ho odolné sklo Gorilla Glass 3. Zaujalo mě, že na displeji není téměř vidět výřez na selfie fotoaparát. Je totiž umístěn v malé tečce na horní části displeje.

ecc.jpg

klasický režim

Fotoaparát se 108Mpx snímačem fotí na telefon v této cenové relaci poměrně dobře. Obzvláště za dobrých světelných podmínek, na denním světle jsou fotky opravdu hezké. Mají pěkné živé a autentické barvy. Za horšího světla už jsou fotografie dostačující méně.

r.jpg

makro / selfie / fotografie ve tmě

Telefon disponuje portrétovým fotografováním, makro režimem, který je opravdu povedený, a také nočním vidění. To mě popravdě ale příliš nenadchlo. Mnohým určitě přijde dostačující, ale už jsem zažila lepší. Například na focení nočního města a staveb to příliš není. Během focení je možné si nastavit i různé filtry. V režimu PRO si pak můžete pohrát s nastavením ISO nebo clonou.

rttzrt.jpg

některé přednastavené filtry

Přední snímač dělá moc hezké snímky. Příznivci selfie budou jistě nadšeni. Nechybí zde samospoušť, možnost nasvícení při focení selfie ve tmě ani režim krásy, který z vás udělá hezčího člověka. Také se s mobilem dají natočit pěkná ostrá videa. Zvládne 4K s 30 snímky za sekundu.

ete.jpg

oddálení a přiblížený obejktu

Co se rychlosti telefonu týče, byla jsem velice spokojená. Je svižný a nezasekává se. Edge 20 se pyšní procesorem Snapdragon 778G, který podporuje 5G. RAM telefonu je 8 GB. Úložiště pak 128 GB. Trochu mě mrzí, že nelze paměť navýšit paměťovou kartou. Když člověk hodně fotí a natáčí, je 128 GB za chvíli pryč. Stejně jako jack na sluchátka i slot na paměťovou kartu má opět jen levnější verze Edge 20 Lite.

Překvapila mě výdrž baterie. Při dosti aktivním používání, kdy jsme měla zapnutá data, občas GPS a brouzdala jsem hodně po internetu a fotila, vydržel telefon nabitý dva dny. To je opravdu slušné! Dobrou zprávou je, že se i rychle nabíjí. Za přibližně 45 minut je nabitý z nuly na 100 %.

Telefon se prodává za 12 990 Kč.

Více informací si o něm můžete přečíst na webu Motorola.

Reklama