5b5596d519190obrazek.jpg

  • Vendula Kubalíková

S laktózou nemá nikdo v rodině problém, ale přesto rádi zkoušíme nové produkty a alternativy k běžně používaným potravinám. Vyzkoušela jsem sójový dezert Alpro s kokosem, když mě honila v práci mlsná před obědem. Má krémovou konzistenci, voní po kokosu a bude chutnat všem, co mají rádi sladké krémy a pudingy. Rostlinnou alternativu na vaření  s kokosovou příchutí jsem použila jako základ omáčky do thajského pokrmu. Kokosovou smetanu jsem přidala společně s klasickým mlékem i do pudingu či instatní kaše, obojí měla příjemnou exotickou chuť. Za mě příjemné zpestření jídelníčku.

  • Markéta Škaldová

Prudukty značky Alpro mám vždy ve své ledničce. Mám totiž ten problém, že mé tělo nesnese laktózu, bohužel. Mým jasným favoritem je mandlový nápoj, ten používám v kombinaci s ovesnými vločkami, které ráno snídám. Nedám však dopustit na malá pitíčka s příchutí banán a čokoláda. Ty jsou vynikající. A když je horko, přidám do sklenice pár kostek ledu, to je pak teprve dobrota. Rostlinné alternativy jogurtů si kupuji ve variantě broskev, ananas, kokos a borůvky. Nejraději si do nich přidávám ovoce, to je pro mě ta nejlepší letní svačinka. Jestli chcete svému zažívání ulevit, pak rozhodně doporučuji právě výrobky Alpro. Já díky nim mám mnohem lepší život, opravdu.

  • Kristina Vodičková

Jelikož miluji všechno kokosové a to ať už v kosmetice, tak hlavně k jídlu a pití, tak mě novinky od Alpro nadchly. Výborná je chuť kombinace kokosu a čokolády ve stejnojmenném nápoji a také kombinace kokosu a mandlí. Všechny tyto nápoje se výborně hodí ke snídaňovým cereáliím. Zároveň jsem si připravovala doma omáčku k bramborovým nokům a špenátu a použila jsem k tomu kokosovou alternativu smetany na vaření a omáčka byla lepší, než z klasické smetany a hlavně mi po ní nebylo tak těžce. Smetanová jídla mě většinou zaplácnou, ale s Alpro produkty už jsem to zkoušela víckrát a je mi po nich mnohem lépe a lehčeji.

  • Tip redakce

5b59d05b9a512obrazek.jpgKokosový nápoj Intense  - Hodně chutě a málo kalorií, to je pro nás novinka od Alpro. Zkoušely jsme ho samotný, ale ještě více nám chutnal ve smoothie s ovocem. Skvělé letní pití!

5b5596f3325dfobrazek.jpg

Kokosová řada Alpro je ideální na letní dezerty. Naše kolegyně Elly pro vás připravila tip na skvělé letní mlsání:

Ostružinový dezert s kokosovou smetanou a mascarpone
5b586be62061fobrazek.jpg

Potřebujeme:

  • 250 g mascarpone
  • 250 g kokosové smetany Alpro
  • cukr moučka podle chuti
  • ostružiny, maliny, rybíz…
  • 80 g dětských piškotů nebo KOKA sušenek
  • máta nebo meduňka na ozdobení

Postup:

Mascarpone a kokosovou smetanu dejte do mísy a ušlehejte ručním šlehačem MORA do jemného krému. Oslaďte moučkovým cukrem podle chuti. Na toto množství stačí zhruba 1 až 2 lžíce.

Piškoty rozsekejte tyčovým mixérem MORA, ideálně v nádobce s nožem, která se s tyčovými mixéry dodává.

Připravte si hezké skleničky. Na dno dejte rozdrcené piškoty, na ně vrstvu krému, ovoce, opět vrstvu krému, sušenky, krém, ovoce. Takto střídejte, dokud nebude sklenice plná. Do nižších sklenic dejte vrstvu piškotů, krému a nahoru ovoce.

Nechejte pořádně vychladit v lednici, ideálně do druhého dne.

Další varianta tohoto úžasného dezertu:

5b586cb01999fobrazek.jpg

Více informací naleznete zde.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit