Veronika z mama blogu Matylda-Hugo

Její syn v úterý slavil tříleté narozeniny, a tak jako dárek dostal nový Nákladní vlak od LEGO® DUPLO®.

Co říká Veronika na novou stavebnici od LEGO® DUPLO®?

Toto je dárek, kterým nikdy nic nezkazíte. Přiznám se, že LEGO stavebnice si vždy kupuji, tak nějak i pro sebe. Od malička totiž miluji LEGO a puzzle, takže si dárky pro děti dělám často radost i já. :-)

Hugi dostal LEGO® DUPLO® Nákladní vlak - vláčkodráhu, která není obyčejná vláčkodráha, nýbrž se dá pomocí appky v mobilu nebo ipadu ovládat. No, co vám budu povídat, o Hugim jsme nevěděli dvě hodiny. Dnešní děti a technika jsou nějak víc napřed, než jsme bývali my. Vlak umí couvat, tankovat skoro opravdově, rozsvěcet světla. Navíc můžete dokoupit koleje a tím pádem vláčkodráhu krásně zvětšit. Jen malá hádka nastala, když ségra Matylda dala povel, že bude nakládat rybu a Hugo nestačil zastavit, a jako kdyby schválně profičel... Za mě opravdu parádní vychytávka od LEGO DUPLO.

Více najdete na blogu zde.

Podívejte se na fotografie, jak si malý Hugo užil svou oslavu s novým nákladním vláčkem od LEGO® DUPLO®.

Veronika z mama blogu Veruharnol

Jak se Veronice a jejímu pětiletému Lukáškovi líbil Nákladní vlak od LEGO® DUPLO®?

Lukášek dostal novou stavebnici Nákladní vlak od LEGO® DUPLO®. Stavebnice je vhodná pro děti věkové kategorie 3-5 let. Lukášek jako pětileťák si ji celou poskládal sám podle návodu, který je dělaný pro děti. LEGO DUPLO představilo před Vánoci novější typ vlaku, než na jaký jsme byli zvyklí. Je modernější, s vagony se dá více pracovat a především, je interaktivní. Velkou přidanou hodnotou jsou pětice barevných ovládacích prvků, které si děti libovolně pokládají na koleje.

Ovládací prvky mají své funkce rozdělené dle barev, bílá například rozsvítí vláček, zelená dá vlaku povel, ať změní směr (vlak couvá anebo naopak jede dopředu), červená je stopka, modrá je tankování a žlutá přinutí vláček zahoukat. Set neobsahuje “jen” nový vlak a pět ovládacích prvků, jsou tam navíc i loď, obchůdek, jeřáby a spousta dalšího. Lukášek jeřábem neustále něco nakládá, i nákup z obchůdku.

A co je opravdu velká novinka, kterou se LEGO DUPLO nyní pyšní? Spárování vláčku s tabletem (půjde to i s mobilem) pomocí aplikace, která je zdarma ke stažení. Lukášek se aplikaci naučil používat ihned, což je v pěti letech pochopitelné. Vlak dělal přesně to co, na tabletu zvolil - jezdil, houkal, blikal, občas byla potřeba vlak v aplikaci umýt, protože ho ušpinil holub a to pak bylo legrace. LEGO DUPLO je u nás postavené již několik týdnů a stále Lukáška moc baví!!! Naše LEGO DUPLO městečko se pochopitelně rozrostlo o všechny kostky a koleje, co doma máme :-)

Aplikace v tabletu se dá používat různými způsoby, ten první, kdy dítě ovládá vlak, který má postavený v pokojíčku na kolejích - určuje jízdu vpřed, nebo couvání, zahouká, tankuje, svítí apod. A druhá verze je, že hraje hru na tabletu, kdy jakože staví LEGO (prostě návod co je na papíře, je i v aplikaci - což je zábavnější verze pro děti) pomocí tabletu. Figurky na displeji se radují a vše je podbarvené příjemnou pohodovou hudbou. Vše je dětem skvěle popsáno šipkami, tohle je vážně promyšlené do posledního detailu.

Více si přečtete v recenzi na blogu.

Podívejte se na fotografie, jak probíhalo testování nákladního vláčku u pětiletého Lukáška.

LEGO® DUPLO® Nákladní vlak  

S touto úchvatnou stavebnicí si vaši nezbedníci vyzkoušejí, jaké je to být řidičem nákladního vlaku, lodním kapitánem nebo třeba jeřábníkem! Zatímco velký jeřáb přemisťuje těžký náklad, kapitán hledá vhodné místo k ukotvení své lodi, aby mohl vyložit čerstvé zásoby ryb do místní restaurace. Po dlouhém dni na trati přichází i strojvůdce a spolu s kapitánem a dalšími kamarády si dávají něco dobrého k pití.

Více najdete zde.Naše články:

Reklama