O sexu a Danielu Dočekalovi plácá na internetu každý, ale uchopit opravdu neotřelé a přitom univerzální téma, to je práce pro Vosu.

Dnes o fenoménu, který lidi trápí už tisíce let. Je silnější než všechny orgasmy a děsivější než sobotní díl Dobrot. Prožil ho úplně každý, ale nikdo o něm nenapsal. Až teď. Fenomén, který se jmenuje „kousnout sám sebe do jazyka.“

Při kousnutí do jazyka si člověk teprve uvědomí, jaká je vlastně šelma a jakou má v zubech hroznou sílu. Vždycky dodatečně lituji ty kvadrilióny řízků a rohlíků, co jsem už od narození rozdrtil, protože jim žádná zpětná vazba nepomohla. No, pořád ještě jsem humánnější než členové České asociace cyklistů, kteří v létě žerou mušky po desítkách a polykají je zaživa. Ale zpátky ke kousnutí do jazyka. Tohle neštěstí není na světě samo. Má ještě povedeného bratra, což je kousnutí do vnitřní tváře. Mohli bychom dlouho spekulovat, které z nich je horší. Maně mě to upomíná na sourozence Gondíkovy. Dalibora vidí člověk častěji, ale Adéla je zase příšernější. Tak si vyberte.

Člověk by si přál, aby kousnutí do jazyka režíroval Quentin Tarantino – aby před akcí bylo aspoň to půlhodinové intro. Ale příroda na to kašle. Předehra v řádu milisekund, exploze a konec. Pro ženy je tohle možná vůbec nejlepší simulace, jak si muži představují lásku. Z toho důvodu je kousnutí do jazyka hodně o reakcích.

Jestli máte bleskurychlé reflexy jako já, nic moc se vám většinou nestane. Pokud jste pomalé hovado jako většina lidí, urazí zuby před zastavením velikou vzdálenost a jazyk bolí jako čert. Kousnutí do jazyka je tedy jakýsi barometr, který vám může naznačit, že jste genetický odpad a že tu jen ubíráte životní prostor dalším, bystřejším generacím. Takže až se příště kousnete do jazyka a bude to pořádně bolet, pochopte to jako signál. Jděte do Baumaxu, kupte si tam nějaké značkové lano a pověste se v jednom z těch vkusných zahradních domků za 30 000 korun, které stojí na parkovišti před marketem.

Lidé jsou dost velcí cvoci na to, aby si v pracovní době četli o kousnutí do jazyka, či  o něčem jiném na www.vosanajazyku.com.