Začátkem května jsme v pražském multifunkčním prostoru Tančící kuchyně vyzkoušely s našimi čtenářkami nejtišší vysavač Electrolux UltraSilencer Zen. Na vlastní uši jsme tak ne/slyšely, jak vysává. Pokud vás zajímá detailnější hodnocení našich zúčastněných čtenářek, čtěte dál! Může to být inspirace pro ty z vás, které plánují nákup vysavače nebo jiných produktů – čtěte naši rubriku Testy.

Jaké jsou recenze čtenářek, které osobně vyzkoušely, jak pracuje vysavač Electrolux UltraSilencer Zen, jaké je využití jeho nástavců a jaká je hlučnost?

Electrolux

Markéta Š.

Vysavač je naprosto úžasný. Líbí se mi jeho tichost, nástavec 3v1 a že je vhodný pro alergiky. Jako žena také oceňuji nízkou váhu. Další velké plus je délka kabelu a teleskopická násada. Skvělé jsou velké ovládací našlapovací tlačítka, která se dají ovládat nohou. Zesílený sáček je také báječný. Vysavač bych si do budoucna rozhodně pořídila. Nadchl mě.

Michaela M.

Neuvěřitelně tichý a přitom výkonný. Lehký, jednoduchá manipulace a vychytané příslušenství. Skladný a jednoduchý s velmi příjemným designem. Úžasný, prostě ho chci!

Dominika M.

Velice mě překvapil. Tak tichý vysavač jsem nečekala. Mimo jiné se mi líbí nastavitelná síla sání, skladnost a jeho příslušenství – hlavně nástavec 3v1. Také mě zaujala ohebná hadice – odolná. Celkově je skvělý a opravdu překvapil.

Helena P.

Přístroj má evidentně spoustu výhod. Především tichý provoz a nízká váha. Skvěle zpracované nástavce a omyvatelný filtr! To je pro mě objev. Stejně tak informace, že s ním lze čistit záclony od prachu J

Electrolux

Klára T.

Na vysavači Electrolux UltraSilencer Zen se mi líbí hned několik věcí. Tou první nemůže být nic jiného než to, že tento přístroj je opravdu tichý, takže při vysávání klidně můžete poslouchat oblíbenou hudbu. Další velkou výhodou je to, že vysavač je velmi lehounký a snadno se s ním manipuluje. Oceňuji i skvělé příslušenství a krásný elegantní design.

Marie S.

Šikovný stroj pro každodenní úklid. Skutečně neruší hlukem. Pravděpodobně nebude lekat svým zvukem domácí mazlíčky, kteří obvykle před každým jiným vysavačem prchají. Vysavač je skladný a lehký pro manipulaci. Výhodou jsou různé šikovné a velmi praktické vychytávky nástavců. Trochu nevýhodou je kratší teleskopická tyč a sběr prachu do vyměnitelných sáčků, které cenově nejsou nejlevnější.

Ivana J.

Předvedení vysavače Electrolux UltraSilencer Zen při dnešním testování mě přivedlo k rozhodnutí, že si ho pořídím, Dosavadní hlučný vysavač EIO dosloužil. Jsem fascinovaná tichostí vysavače, výkonnou sací silou při nízké energetické náročnosti.

Electrolux

Martina B.

 Jednoznačně nejvíc oceňuji „nehlučnost“, v paneláku, kde slyším sousedy hrát elektronické šipky, je takový vysavač k nezaplacení J Líbí se mi bytelnost hadice, teleskopická trubice i nástavce. Určitě vydrží jakékoli zacházení (když vysává dcera, radši se nedívám). Bezvadné je i uchycení trubice nebo nástavec 3v1, občas doma opravdu štěrbinový nástavec hledám. Shrnutí: Elegantní, univerzální, skvělý.

Radka K.

 Vysavač Electrolux UltraSilencer Zen je opravdu hodně tichý. Zaujalo mě, jak je víceúčelový, hodí se do každé domácnosti. Praktická je jeho nízká váha, délka přívodní šňůry, šikovné jsou jeho nástavce, každý najde využití. Dále se mi líbí parkovací poloha, ergonomická rukojeť, trubice, která je odolná proti poškození. Doporučila bych ho všem, kteří ocení především jeho nízkou hlučnost a víceúčelovost.

Gabriela V.

Po vyzkoušení vysavače nejvíce ohodnocuji tichost přístroje, výkonost a snadné ovládání. Vysavač je lehký, váží do 5 kg. Snadné uskladnění přístroje, dlouhá šňůra. Šikovná trojkombinace nástavce + ovládání i nohou + skládací madlo/ucho na přenášení + ergonomická rukojeť. Je to zatím nejtišší vysavač, co jsem kdy viděla a slyšela.

Electrolux

Lea D.

Tichý při všech stupních, doslova za pár sekund vysaje vše krom vody a hlavně neruší ostatní při jejich oblíbené činnosti. Díky kartáčku na zvířata mohou miláčkové vesele línat.    

Vendula M.

Opravdu příjemně mě překvapila hlučnost resp. tichost vysavače. Velmi kladně hodnotím příslušenství, někdy je potřeba jiný nástavec, než hlavní hlavice. Jsem alergik, tím pádem velmi oceňuji omyvatelný filtr. Líbí se mi jednoduchost ovládání, hlavice (po koberci docela dobře jezdí, i když mohlo by to být ještě lepší, aby se člověk při tom úklidu příliš nenadřel). Vysavač je tichý, skladný, lehký.

 

Nejtišší vysavač na světě

S hlučností pouze 58 dB je Electrolux UltraSilencerTMZEN nejtišším vysavačem na světě. Tohoto jedinečného výsledku se podařilo dosáhnout díky řadě technických vylepšení, která si kladla za cíl jediné: snížit hlučnost, která, jak vyplývá z průzkumu společnosti Electrolux, je tím, co nejvíce obtěžuje při vysávání (36 % respondentů).

Systém Silent ZEN™ zaručuje díky několika vrstvám těsnění vysavače nový, tišší zážitek z vysávání. K poklidnému provozu přispívá hadice Silent AeroPro™, která má nyní hladší vnitřní profil s překrývajícími se klapkami.

Velkou roli při vytvoření skutečně tichého vysavače hraje i jeho hubice. Hubice Silent ZEN™ má nově drážky, díky nimž lépe přilne ke koberci a sníží hluk. Aerodynamické zpracování cesty proudění vzduchu a její hladký vnitřní povrch omezily nepříjemné zvuky. Na tvrdých podlahách tichu napomáhají vyšší kartáčky.  Více v našem článku ZDE.

Čtěte také:

Reklama