„Jsem lacinej frajer, nezodpovědnej, kterej po sobě nechává zničený manželství a alkoholičky jenom proto, aby udělal pár obrázků. Ale kdybych byl dobrý manžel, nikdy bych ty obrázky neudělal,“ říká...

Muž, jehož umění a hlavně nekonvenční pohled především na ženu daleko přeletěl hranice České republiky.

uJeho jméno znají důvěrně v Norsku, Slovinsku, Itálii, Japonsku, Německu... i v Národním muzeu moderního umění v Paříži.

Ten, který je schopen svléknout do naha nejen tělo modelu, ale také jeho duši. Naprostý originál a umělec. Podle jedněch...

Sexuální maniak, nezodpovědný alkoholik a člověk bez morálních zábran i soudnosti. Zvrhlík. Podle druhých...

Je vůbec možné na tohoto postavou nevelkého muže, fotografa, umělce, exhibicionistu, ale také toho, z jehož díla doslova exploduje lidská fantazie, nemít názor?

Neznám člověk, který by ho neznal, a neznám nikoho, komu by byl jedno.

Ono to prostě při pohledu na jeho tvorbu nejde jen tak přejít a nic necítit.

Své emoce z pohledu na 50 let tvorby Jana Saudka si můžete až do 30. 4. 2011 přijít prolustrovat do Celetné ulice číslo 9, v Praze 1, do Saudek Gallery.

Uvidíte více než 100 fotografií mapujících tvorbu tohoto českého kontroverzního umělce. Vedle nejslavnějších děl jsou k vidění současné portréty českých osobností kulturního a společenského života, velkoformátové fotografie a také některé dosud nepublikované práce.

d

obrázky: Arcadja - Art Magazine

 

Reklama