Když jsem byla malá, ze všeho nejvíc jsem nenáviděla utírání pusy nasliněným kapesníkem, flanelové vánoční dárky a rebarborovou buchtu. To poslední snad ze všeho nejvíc.

Chodila jsem ji po kouscích pohřbívat do divoce rostoucích malin za naší zahradou. Maminka pak potěšena tím, jak rychle zmizela, s radostí upekla ještě jeden plech:( Byť se odmala počítám za asociální živel, v takové chvíli jsem milovala návštěvy, neboť jim prokletý moučník byl nabídnut a alespoň kousek, nikdy ne celý, zmizel. Krom nenáviděné metýnky a odpudivě nakyslé, byť cukrem přesycené šťávy, to na zahradě nebylo k ničemu. I přes můj naprostý bojkot během zalévání vyrostla vždy do obludných rozměrů. To, že si ve stínu jejich obřích listů udělali hrad i velcí lesní mravenci, co koušou tak, že týden vypadáte jak po atace afrického jedovatého pavouka, byla poslední kapka.

Vyrostla jsem, dospěla a už mě nikdo nenutil pozřít metýnku s kyselým morem. Nejraději mám teď kus pěkně propečeného masa. A že jsem pěkně zmlsaná, kečupem ani hořčicí si chutě nekazím. Doma vařím různé majdy a chutney (:čatní), které grilované masíčko správně podtrhnou a doplní. A že už jsem jich vyzkoušela...z broskví, rajčat, hrušek, jablek, švestek. Ale to nejlepší je....no jasně, z rebarbory:)))

v

Nekecám. Mám spotřebu rebarbory takovou, že když tchýni říkám o další kyselé klacky, myslí si, že to hážu za domem do kontejneru, abych ji potěšila, protože jsem jediná široko daleko, kdo má radost, když ta šťavelanová bomba na zahrádce z jara vybuchne. A že je na co koukat. Měla jsem radost jako malé děcko, když jsem o víkendu objevila na zahrádce, že už raší. Napřed totiž vypadá jako jasně rudé kožovité vejce nějakého bájného draka. Roste a zvětšuje se, pak pukne a objeví se sytě zelený mozeček o jedné hemisféře.

Kdo by řekl, že to, co vypadá zpočátku jak žabí autonehoda, promění se za pár týdnů v obří list!

Prostě krása. Blíží se sezona...Hezký denToraToraTora

PS: Pro zájemce přikládám recept na to chutney:

500g červené cibule nasekané na jemno, 50g čerstvého strouhaného zázvoru, 300ml červeného vinného octa, 500g jablek oloupaných a nakrájených,,100g brusinek, 1 lžíce hořčičného semínka, 1 lžíce karí koření, 2 lžíce soli, 400g cukru a 700g rebarbory nakrájené na koulečka asi 1cm silná

-cibuli, zázvor a ocet svaříme 10 minut, pak přidáme ostatní suroviny bez reveně a vaříme dalších deset minut

-nakonec přihodíme rebarboru a vaříme 15-20 minut odkryté

-zatepla plníme do sklenic jako džem

Brou chuť:)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Toro, ty koláče z dětství si taky pamatuju. U nás je zase pekla babiččina sousedka. Naštěstí doma nikdo! Vždy mi dala a já je před ní musela spořádat. Fuj, fuj. Ale to dračí vejce je impozantní. Simona

Co už vyrostlo vám, milé čtenářky? Sázíte? Přesazujete? Zaléváte? Jihnete dojetím? Pochlubte se, foťte, čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama