Princip reality show je v podstatě ten, že má jít o co nejreálnější situaci. V poslední době se ale některým institucím daří rozehrávat ještě o něco reálnější reality show. Jejich aktéry však nejsou dobrovolníci, ale skuteční lidé – a nečeká je výhra, ale bolest, smutek a problémy.

Po výměně miminek v porodnici se pro změnu spletli pracovníci pohřební služby. A vyměnili mrtvé. Na celou věc se přišlo ve chvíli, kdy pozůstalí chtěli ještě naposledy vidět tvář své babičky. Zjistili, že v rakvi leží úplně jiná stařenka. Pracovníci okamžitě vyrazili pro správnou zesnulou, jenže... Jenže se ukázalo, že tu už zpopelnili včera.

Jihlavské pohřební službě nutno přiznat, že se na rozdíl od porodnice nesnažila nijak vymlouvat. Oběma rodinám se okamžitě omluvila a už s nimi jedná o odškodném. A jak se taková věc může vůbec stát?

K záměnám mrtvých dochází obvykle spíše v nemocnicích než v pohřebních ústavech. V tomto případě však prý obě stařenky měly stejné křestní jméno a i velmi podobný typ rakve. A tak zřejmě někdo z pracovníků zaměnil víka – i s popiskami.

Zdroj: zpravodajství ČT

Jak byste se cítila, kdyby Vám zaměnili zesnulou příbuznou? Jde podle Vás spíš o tragédii, nebo o černou komedii? Vyvolala by taková situace u Vás spíš úsměv, nebo jde podle Vás o nenapravitelnou tragédii? Co myslíte, vadila záměna zesnulým?

Reklama