V poslední době se objevilo množství diskuzí na téma, které potká dříve či později každého - bydlení. Ať už sháníte pronájem, či chcete investovat do koupě bytu, či jste majitelkou a máte v úmyslu pronajímat či prodat, v obou případech stojíte před rozhodnutím: Zaklepat na dveře realitní kanceláře, nebo se do toho pustit sami?

Obě možnosti mají svá pro i proti. Dobrá realitní kancelář může odvést kvalitní práci, naneštěstí existuje mnoho makléřů, kteří svoji práci rozhodně dobře neodvádějí. Stačí se porozhlédnout po internetu. Nespokojení klienti realitních kanceláří zmiňují nejen nedostatečnou kvalitu služeb, kdy makléř nad „jejich případem“ strávil pár minut, ale dokonce i manipulaci klientů a nevýhodné smlouvy s realitní kanceláří, které jim byly předloženy jako podmínka spolupráce. Klienti realitních kanceláří pak přicházejí na provizích o nemalé peníze, aniž by za to dostali odpovídající servis.

Nedávno byl spuštěn nový realitní server bezrealitky.cz, který chce vytvořit na trhu alternativu pro lidi, kteří realitní kancelář využívat nechtějí. Bezrealitky.cz je čistě pro soukromé nabídky, majitelé mohou na serveru inzerovat své nemovitosti zdarma. Server tedy umožňuje prodej a pronájem nemovitostí bez realitní kanceláře, a tvrdí, že platit provizi ve výši 3-6 % z prodejní ceny nebo 1-2 měsíční nájem je za současné služby realitních kanceláří neúnosné. Realitním kancelářím je naopak vstup zakázán a čekají je vysoké finanční pokuty a právní postih v případě, že poruší podmínky a na serveru se pokusí inzerovat.

Zábavné video, kde se server profiluje vůči realitním makléřům, si můžete prohlédnout zde:

 

Novinkou na českém internetu je také spojení realitního serveru a mapy, které zvyšuje důležitost lokality při hledání nemovitosti. Nabídky nemovitostí k prodeji či k pronájmu se kromě seznamu zobrazují na mapě, která poskytuje i přehled o občanské vybavenosti okolí.

Pro bezpečnost transakcí na realitním trhu doporučuje server bezrealitky.cz využít služeb advokátní kanceláře, jediných subjektů na trhu, které dávají tuto právní garanci. Realitní makléři tuto právní garanci poskytnout nemohou, a pokud nastane nějaký problém, pravděpodobně ho s vámi ani řešit nebudou. Server nabízí pro své uživatele právní asistenci, nazvanou bezrealitky®právní služby. Součástí jsou vzorové smlouvy ke stažení, právní on-line poradna či přímo garance a služby advokátní kanceláře.

Nově najdete na serveru také mapu developerských projektů, vyhledávat můžete nové byty a domy jak od developera, tak od majitele. Praktickou službou pro uživatele, kteří kupují nemovitost, je bezrealitky®finance, která nabízí nezávislé a transparentní poradenství v oblasti financování nemovitostí v podobě posouzení úvěrových a hypotečních produktů a spolupracuje se všemi bankami na trhu.

Více si však prohlédněte sami na www.bezrealitky.cz.

Reklama