Chtěla jsem v první části zmíněného článku představit tu nejlepší školu, co znám. Abyste uvěřili i vy, kteří máte pochybnosti, že může být někde ve škole tolik příjemně. Na druhé straně jsem chtěla upozornit na to, že i v malé škole (jakou se tato může jevit), je učitel pedagogem (který má své práce nad hlavu) a ne i uklízečka a zahradník. No, nevyznělo to tak. I první část někomu přišla negativní. Takže tady je to, co muselo přijít, reakce Ivy Málkové...
Markéta Breníková
Dovolte mi reakci na zveřejněný článek o naší Škole Hrou v Praze 6 Břevnově.
Naše škola je něco jako velká rodinná vila o více než padesáti místnostech pro 80 dětí 1. stupně, 30 jesličkových dětí ve studiu Pohodička a 350 klientů výtvarného ateliéru. Pracuje zde osm pedagogů, tři asistenti, psycholog, pět lektorů výtvarného ateliéru, kuchař, kuchařka, hospodyně, uklízečka a já, ředitelka.
Každý z nás má na starosti několik místností vybavených odlišně od běžné školy (koberce, ozdobná svítidla, záclony, knihovny s více než dvěma tisíci knihami, hračky, polštářky, barevné nádobí, aromalampičky, ručníky, cd přehrávače, obrazy na stěnách, stovky květin, papoušek, kočka, akvárium a morče...).
Součástí práce ve Škole Hrou je i péče o školu jako celek. Smyslem celé činnosti je, aby se děti i dospělí ve Škole Hrou cítili dobře a měli pocit, že jsou někde, kde je bezpečno, útulno, čisto, voňavo a příjemno. Celou tuto atmosféru tvoří ten nejúžasnější pedagogický team, který jsem měla možnost ve své 25ti leté praxi mít po boku. Pokud kdokoliv s něčím není spokojen, či s něčím nesouhlasí, jsem většinou mezi prvními, kdo se o tom dozví a s kým se to řeší.
Je pravda, že přípravný týden je převážně generální úklid školy, kdy kromě jiného dojde i na zmíněné mytí záchodů a přesazování kytek.
Redaktorka zveřejněného článku učila ve Škole Hrou jeden rok - prvňáčky. Poté nastoupila ve vašem médiu jako novinářka.
Za šestnáct let spolupráce s novináři jsem se nesetkala s redaktorem, který by otiskl článek o škole, aniž by ho předtím poslal k autorizaci. Ve vašem médiu se tak stalo poprvé. Profesionalitu novináře vnímám ve schopnosti popsat realitu faktickým způsobem, oproštěnou od osobních a emočně zabarvených komentářů. Pozastavuji se nad užitím výrazů „sektáři“, „fanatici“, zfetovaní a konec konců i nad samotným názvem článku.
Závěrem jedna osobní poznámka. Květiny v ředitelně jsou jediné, které jsme nestihli přesadit, protože jsme přednostně věnovali péči těm ve třídách.
Kdo ve Škole Hrou měl své dítě, pracoval v ní nebo byl jejím žákem, ví, co jsme zač. Ty ostatní srdečně zvu, aby si přišli udělat vlastní obrázek o naší práci a vztazích, které mezi námi jsou, a to například v Den otevřených dveří v úterý 14. listopadu¨, kdykoliv v době 9.00-16.30 hodin. Přeju krásný den, Ivana Málková, ředitelka Školy Hrou.
Pozn.red.: K autorizaci je redaktor povinen odevzdat pouze konkrétní citace autora.
Nový komentář
Komentáře
Den otevřených dveří je dobré využít.
učitelé to samozřejmě dělali (byl tam tehdy i mužský
)
aiša: hmm, já tu školu znám, sice jsem nebyla její žákyní ani učitelkou, ale měla jsem tam pět let syna. Sice už je to osm let, co absolvoval, takže nevím,jestli se škola nějak výrazně nezměnila,ale tehdy to byla ta nejlepší škola,jakou jsem si mohlavybrat, mladej tam dostal perfektní základ do života, nejen v naučené látce a učitelky i ředitelka tou školou žily a byly ochotné udělat první poslední, jen aby se tam dětem líbilo. Ivu znám osobně a mám pocit, že té škole dává velkou část svého života včetně volného času. Tehdy to s láskou dělaly i učitelé a pokud vím, nijak nereptali..... Dnešní situaci neznám, ale ten titulek se mi nelíbil.
ZuKo: prostě jak je jinej názor,jiná zkušenost tak je kolem toho
Proč krčíte rameny?
babička říkávala.......na každém šprochu pravdy trochu.A pak dodávala.....
Potrefená husa se vždy ozve
nezdal se mi negativni
den otevřených dveří je dobrá věc
monca13: tak si ho přečti, nahoře je tučnej odkaz
článek jsem nečetla, tak nemůžu hodnotit
Podová Pohodička, hodně sil a energie.
Nekdo jí šlápl na otlak