Do redakce nám paní Dana zaslala svůj názor na článek „Matura? Na tu zapomeň, ty smažko!“, který jsme před nedávnem uveřejnili ://zena-in.cz/rubrika.asp?idc=22269&id=5

 

Paní Dana je učitelka a zde je její názor:

Jednoznačně vyloučit, drogy, ať "lehké nebo tvrdé" do školy ani nikam jinam nepatří.Všechny ty příspěvky, které víceméně schvalují, omlouvají,...jejich užívání(drog) jsou kecy. Ať si tito "moralisté" nechají pustit nějaký dokument jak to končí a pak se zamyslí, zda by chtěli, aby jejich děti dopadly stejně.

Začíná to opičí láskou a často končí drogami.Dětičky se nudí, nebo si potřebují zvýšit sebevědomí, vytáhnout se před kamarády, ...,chtějí se podobat hejskům ze "Západu" a být "Nekdo", vytáhnout se nebo zaimponovat druhému pohlaví,...pak jim my všichni platíme protidrogové léčební pobyty nebo kontrolovaný přísun drog.

Ředitel a vedení školy udělali dobře.Navíc by měli mít problémy rodiče, že zanedbali výchovu. Kdyby ředitel chlapečka nevyloučil, pak by ho veřejnost kamenovala, že dle školního řádu ho měl vyloučit a tudíž že si neplní svoji povinnost a žádali by jeho potrestání, resp.odvolání. Ještě PS 1: Pobyt v odvykacích zařízeních a lékaře, to všechno by si měli platit pak sami nebo jejich drazí rodičové , případně i invaliditu s tím spojenou, tj.žádné invalidní důchody. PS 2:začíná to tam, že učitel je v současné době jen figurka a když si dovolí žáka jen napomenout (třeba ať neopisuje při písemce) a následně od toho "spratka" dostane "přes hubu" až upadne, tak místo toho, aby uvedený žák byl nekompromisně ze školy vyloučen, je naopak učitel potrestán a musí se ještě omluvit, že nezvládl situaci. (To je příklad, který se stal na škole, kde jsem učila).

 

 A jaký je váš názor?

Je možné zakázat žákům "kouřit trávu"?

Jste za legalizaci lehkých drog?

Jak přistupovat k dětem, které jsou závislé?   

Reklama