Raw food čili syrová strava je v dnešní době velkým hitem. I u nás v Čechách existuje již několik restaurací tohoto zaměření. Někteří vitariáni tvrdí, že raw food je odpověď na léčbu rakoviny, že díky této stravě omládnete a zhubnete a také, že je to nejzdravější způsob stravování. Na druhou stranu se najdou i tací, co tvrdí, že syrová strava není vhodná pro každého, a rozhodně ne pro děti.

raw papriky

Někdo si to možná nedokáže představit, ale striktní vitarián konzumuje pouze syrovou rostlinnou stravu, to znamená zeleninu, ovoce, semínka, oříšky nebo naklíčené luštěniny. Klasickou součástí vitariánského jídelníčku jsou nyní tak oblíbené ovocné a zeleninové fresh džusy a smoothie. „Raw food je forma stravovaní, při které se nepoužívá tradiční pečení a vaření. Jídla se tvoří mixováním, krájením a vysoušením v dehydrátoru do 42 stupňů celsia. Tato úprava je důležitá proto, aby se udržela potrava stále „živá“, tedy aktivní, a do těla přinášela maximální množství živin a zejména enzymů. Jde totiž právě o to, jak se potrava zpracuje a co tělu zanechá. Tímto způsobem dochází v obou případech k maximalizaci,“ říká Eva Kavková, zakladatelka restaurace Secret of RAW a autorka projektu The Food of Love.

Dle slov Evy Kavkové je vtip v tom, že se organismus méně zatěžuje trávením, a navíc se do těla dostává velké množství živin, vitaminů a hlavně enzymů, díky kterým se strava snáze tráví. Raw food je nejen zdravý způsob stravování, ale jeho vedlejším účinkem může být také úbytek hmotnosti. Velkým bonusem jsou též účinky na lidský zevnějšek: Raw strava jednoznačně skvěle působí na vzhled. Má omlazující účinky, vylepšuje pleť, vlasy, celkově kůži, obnovuje orgány a prokazatelně léčí, dokonce i nemoci jako jsou rakovina. Nicméně je moc důležité připomenout, že to nedělá jen strava, ale i to, jak přes stravu měníme pohled na věc a naše postoje,“ vysvětluje Eva Kavková.

Sladkosi nejsou problém, alkohol nebo káva ano

V raw stravě mohou najít zalíbení i ti, co holdují sladkostem. Syrová kuchyně nabízí nepřeberné množství dortů a jiných dezertů, a přestože se to nezdá, bílkovin se ve formě aminokyselin najde v této stravě opravdu dost. Ovšem milovníci kávy a sklenky dobrého vína budou zklamaní: „Káva a alkohol vytváří v těle kyselé prostředí, což je důvod, proč bychom jej měli konzumovat střídmě. Kyselé prostředí je přesně to, co dává šanci vniku parazitů, plísní, a následně pak dalším nemocem. Raw strava je zásaditá, i když je zde důležité vědět, jak ji kombinovat, aby byla opravdu zásaditá,“ říká Eva Kavková.

závitky raw

Přes všechna pozitiva, která raw food nabízí, se mohou vyskytovat i zásadní negativa. Někteří výživoví poradci a dietologové tvrdí, že jde sice o stravu veskrze zdravou a pro organismus prospěšnou, ale ne zcela vhodnou pro každého člověka. Dle jejich slov je vhodná pro zdravé jedince, kteří netrpí žádnou chorobou trávicího ústrojí. „Syrová zelenina je nadýmavá a ne každý ji snáší dobře, stejně je tomu tak i s oříšky a semínky, jsou těžké na trávení. Zároveň tento způsob stravování nelze doporučit dětem, pouze dospělým,“ ozvývají se hlasy z kritického tábora.

Vitariánství je staronovým fenoménem ve stravování. Někdo si od něj slibuje pevnější zdraví, jiný ho považuje za krátkodobou detoxikaci organismu, tak či onak zkoušení nových věcí patří dle slov Evy Kavkové k životu a bez nich to není ono: „Děláním toho stejného nemůžeme dostat nový výsledek a tím, že žijeme v době, která od nás opravdu požaduje změny, je změna jídelníčku to nejjednodušší.“

Reklama