shutterstock-1680320023.jpg
Foto: Shutterstock

Některé řasenky jsou určené k zahuštění řas, jiné k natočení a další zase k prodlužování. Čas od času najdeme řasenku, která něco z toho umí, a jsme alespoň trochu spokojeni. Jen zřídkakdy však narazíme na řasenku, která zvládne všechno zároveň.

A možná i z toho důvodu vznikl nejnovější make-up trend, který nyní ovládl TikTok. Řasenkový koktejl je klíčem k řasám snů. Jde o smíchání několika různých druhů řasenek, až dokud nedosáhnete požadovaného efektu.

Zkrátka místo jedné řasenky použijete několik řasenek, z nichž každá umí trochu něco jiného. Nejdřív to chce trochu experimentování. Budete muset vyzkoušet různé řasenky, dokud nenajdete tu správnou kombinaci.

Ačkoliv je tato technika na výsluní až nyní, není to žádná novinka. Make-up artisté kombinují několik různých řasenek při jednom líčení už roky. A nejen řasenek. Na rty můžete použít několik rtěnek naráz, na tváře mix tvářenek a na oční víčka zase mix mnoha stínů.

64c250f9e9a1eblobid0.jpg
Foto: Shutterstock
 
Pár tipů pro dokonalý efekt:

Pokud aplikujete řasenku i na spodní řasy, doporučujeme však nanést pouze jednu vrstvu produktu. Nanášení dalších vrstev může vést k tomu, že budou řasy vypadat rozcuchaně a slepeně.

Pro větší efekt prodloužení a zahuštění řas doporučujeme nanést na řasy nejdříve podkladovou bázi pod řasenku. Ta zajistí skvělý základ. Řasy jsou navíc chráněné a připravené pro barevnou vrstvu, která s podkladovou bází vydrží bez chybičky mnohem déle.

Začněte s řasenkou s hustším složením nebo delším kartáčkem. Použijte tolik vrstev, kolik chcete, jen nezapomeňte případné slepené řasy pročesat čistým kartáčkem, aby se oddělily.
Mezi jednotlivými nánosy vyčkejte vždycky, než ten předchozí zaschne.

FotoJeter.jpg
Řasenka pro objem Maybelline, Dr. Max, 179 Kč / Podkladová báze Lancôme Cils Booster XL, 890 Kč / Objemová řasenka Benefit, Sephora, 820 Kč / Řasenka pro prodloužení a zahuštění L’Oréal Paris, Notino, 284 Kč / Řasenka pro objem Max Factor, Notino, 142 Kč / Prodlužující a zahušťující řasenka Douglas Collection, Douglas, 469 Kč / Podkladová báze pod řasenku Rimmel, Notino, 102 Kč / Extra prodlužující řasenka Dermacol, Benu, 285 Kč
Foto: Se souhlasem Maybelline, Lancôme, Benefit, L’Oréal Paris, Max Factor, Douglas, Notino, Dermacol

Zdroj: TikTok #mascaracocktailing

Reklama