62e92682eba64obrazek.png

Foto: Shutterstock

Možná taky doma občas tápete s lahvičkou v ruce a nevíte, kam ji správně vyhodit. A co teprve s jejím obsahem. Začneme ale popořádku.

Obsah lahviček například se zbytkem krému můžete vyhodit třeba v igelitovém pytlíku do směsného odpadu. Pokud se tedy jedná o malé množství. Jestli ale doma najdete zapomenutý žluklý krém ve velikosti rodinného balení, odneste ho raději do sběrného dvora.

Co s obaly od kosmetiky?

62e929c4bdedcobrazek.pngPlastové lahvičky od mýdla, šamponu i krému, které zcela spotřebujete, můžete s klidným svědomím vyhodit do kontejneru na tříděný odpad – plast či sklo, zbytkový obsah lahviček nepředstavuje žádné nebezpečí.

62e929c6b5df3obrazek.pngLaky, tužidla, minerální vody ve spreji
Všechny zmíněné obaly jsou vyrobeny z hliníku a ten patří do šedého kontejneru na aluminium. Nenajdete ho všude, ale rozhodně jich je rok od roku více.

62e929c99b386obrazek.pngŘasenka
Do směsného odpadu. Je sice z plastu, ale zbytek barvy by mohl komplikovat další zpracování ostatního plastu.

62e929cc30856obrazek.pngHolítka
Opět do směsného odpadu. Je na nich sice hodně plastu, ale do žlutého kontejneru nepatří.

62e929cfe1454obrazek.pngLak na nehty
Pokud se vám ho podaří spotřebovat úplně, asi správně tušíte, že by měl putovat do skla, ale to se většinou nestane, a proto raději volíme směs.

62e929d25fb40obrazek.pngFlakon od parfému
O skleněné lahvičce nemusíte pochybovat, tu asi zařadíte správně, dejte si ale pozor na víčka, ozdoby a aplikace. A pokud je to jen možné, odstraňte je.

Zdroj informací: autorka článku, www.jaktridit.cz, www.samosebou.cz

Reklama