Tento zázrak na řasy patří do každodenního zkrášlovacího rituálu téměř všech žen. Oči díky němu vyniknou, jsou výraznější a pohled dramatičtější. Ale věděly jste, čeho se raději vyvarovat, aby vám např. řasenka déle vydržela?

 

řasenky

Přestože třeba zastáváte názor „zkrášlovat se na minimum“, řasenka je vlastně tak trochu nutností.  A i když je to jeden z nejčastěji používaných kosmetických produktů, je to také ten, s nímž je zacházeno špatně. Tady je pár chyb, kterých se dopouštíme a návod, jak je snadno napravit.

Pumpujete štětečkem v tubě na maximum

Pravděpodobně se touto technikou snažíte dostat více barvy z tuby, ale chyba lávky. Pokaždé, když si takhle „pumpnete“, se do řasenky dostává vzduch, díky kterému pak rychleji a zcela zbytečně vysychá. Stačí, když kartáček vytáhnete krouživými pohyby ven a přebytečnou barvu otřete o konec tuby.

eye

Začínáte s řasenkou na vrchních řasách

Také vás trápí obtisknutá řasenka na víčkách? V tom případě stačí změnit pořadí a maskarou nejprve namalujte řasy spodní, teprve pak ty horní.

eye

S řasenkou jako o závod

Aplikace řasenky vám zabere kolik? Zhruba pět minut? Přestaňte tolik spěchat a pohrajte si s řasami o minutku déle. Důkladnější prací získáte krásné, pevné a natočené řasy a efekt bude zase o něco delší.

eye

Příliš mnoho špatných pohybů

Mnoho vrstev, nešikovná aplikace a mnoho dalšího vedou k tomu, že se vám řasy začnou lepit, těžknou a vypadají nehezky. A proto nanášejte řasenku ve dvou, maximálně třech vrstvách, pohybujte s ní „cik-cak“, místo plynulých rovných tahů, a to hezky od kořínků.

Používáte starou řasenku

eye

Datum spotřeby u řasenky je šest měsíců (zkontrolovat si to můžete u všech produktů díky maličkému obrázku kelímku s číslovkou). A vzhledem k tomu, že s ní kroužíte okolo citlivých očí, doporučujeme tuto dobu nepřekračovat. Dalším důvodem, proč řasenku vyhodit, je její drolení. V takovém případě, pryč s ní.

Řasenka a kleštičky

Pokud disponujete přirozeně dlouhými a natočenými řasami, zázrak jménem kleštičky nepotřebujete, ale jestliže je tomu naopak, měly by se stát vaším novým nejlepším beauty kamarádem. V kombinaci s řasenkou si pak vykouzlíte krásné řasy a zářivý pohled. Ale pozor, nikdy kleštičky nepoužívejte až po aplikaci řasenky!

eye

Špatné odličování a bolavé oči

Když přijde na odličování, vždy se ke svému obličeji chovejte ve vší něžnosti, přípravky aplikujte jemně a rozhodně zapomeňte na jakékoli drhnutí pleti. Na oči a jejich oblast si dejte extra pozor. Doporučujeme používat dvoufázové odličovací přípravky. Protřepejte, nalijte na tampónek a přiložte na zavřené oko. Po chvíli setřete. Zkrátka žádné tření sem tam.

Také si přečtěte:

Reklama