Herečka Keira Knightleyová natočila reklamu, prostřednictvím níž chce upozornit na problematiku domácího násilí.

Podle webu BBC Knightleyová ve dvouminutovém spotu vystupuje jako oběť, která čelí brutálnímu útoku svého partnera poté, co se vrací domů z natáčení. Realisticky vyobrazená scéna s hereckou hvězdou bude k vidění v kinech i na televizních obrazovkách. Režisérem reklamního spotu je Joe Wright, který s Knightleyovou spolupracoval na dobovém dramatu Pokání. Herečka i režisér svou práci pro neziskovou organizaci odvedli bez nároku na honorář.

Reklamní spot v dramatickém okamžiku doprovází slogan „Neměl by někdo zavolat stop?", který v souvislosti s filmovým natáčením získává dvojí význam. „Chtěla jsem poukázat na skutečnost, že domácímu násilí je vystavena každá čtvrtá žena,“ uvedla ke své účasti na tomto projektu Knightleyová.

Na video se můžete podívat ZDE.

Keira Knightleyová se narodila roku 1985 v britském Teddingtonu. V sedmi letech se objevila v televizním filmu Royal Celebration. O sedm let později zvítězila v konkurzu na vedlejší roli v kultovní sci-fi Star Wars. Průlom v její kariéře nastal s filmem Blafuj jako Beckham, který Knightleyovou v roce 2002 osobně uvedla na festivalu v Karlových Varech. Účast na vysokorozpočtových projektech, jakými je trilogie Piráti z Karibiku a historický film Král Artuš, z ní učinila jednu z nejvyhledávanějších hereček současnosti. Svůj talent nejvýrazněji prokázala v dobových dramatech Pýcha a předsudek, Pokání a Vévodkyně.

Reklama