To se mi to hezky sešlo. Dopoledne do Bomtonu na barvičku, večer do Karlína na Bomton cup. Tomu říkám Bomton den.
Jak symbolické. Budu svědkem rovnou dvou proměn. Divadla po povodni (ostuda, ještě jsem tam nebyla) a modelek do krásy.
První proměna má u mě za jedna. Z ušmudlaného „pajzlu"sofistikovaná elegance. Na tu druhou si musím ještě chvilku počkat.

A tu chvilku" se nám organizátoři akce snaží zpříjemnit ve stylu Las Vegas. Ve foyer si v improvizovaném casinu můžu vsadit vyfasované dolárky (samozřejmě ne pravé), posílit se alko či nealko drinkem a vyrazit do žáru blyštivé noci. Iluze je takřka dokonalá.

Spoře oděné zebří tanečnice, páni ve fracích, moderátoři ve flitrových ohozech. Nechybí ani choreograficky zdařilá módní přehlídka, kde spíš než modely zaujmou efektně řešené účesy z bílých umělých vlasů.

Všechno pěkně odsýpá v rytmu taneční hudby, se skvělou Helenou Zeťovou a úžasně vtipným Kornovým 4tetem.
Na rozdíl od minulých ročníků mě ani nenapadne mrknout na hodinky. 
A kdybych si náhodou chtěla zívnout, z letargie mě vyvede rána boxerskou rukavicí od poněkud drsnější Radikální sekce. Při sledování kadeřnicko-choreografické show i nezasvěcený pochopí, že od téhle partičky vodovou žádat nemůžete. Ale jste-li pro kadeřnickou extravaganci, tetování, piercing a podobné fajnovůstky, budete v těch nejlepších rukách. Ring volný.

Konečně přichází na řadu zlatý hřeb večera: Vyhlášení vítězných proměn vizáže. Věrně v duchu Las Vegas a velkého stylu si to na jeviště přišumí červený automobil pro vítěze a stříbrná limuzína.
Koho asi přiváží?
To je překvápko! Hvězdného Leoše Mareše. Proč asi nemoderoval celý večer?  - napadne mě. Ale co, třeba to je záměr, aby slavnostní dekorování dostalo ten správný celebritní říz.

A jdeme na to. Na jeviště přichází pět nejlepších týmů ve složení: kadeřnice, vizážistka (někdy dvě v jedné) a modelka.
Modelkami jsou jako obvykle ženy z ulice". V duchu si tipuji vlastní favoritku: Hm, tahle zrzka je povedená od hlavy k patě, ta by mohla vyhrát. Sice neodchází s prázdnou, získává titul za celkovou image, ale vítězkou se stává ta, kterou bych netipovala ani náhodou.
V hledišti to zašumí. Asi nejsem sama, kdo mám divný odhad. Co? Ta šedá myš? - slyším za sebou.
Ale notak. Buďme tolerantní, verdikt poroty nezměníme.Zřejmě je na čase přestat se dívat na věci povrchně. Tady přece nešlo o laciný efekt, ale o denní, snadno udržovatelný účes. Tak to chápu. Ráno vstane, prohrábne a jde. Já to tak dělám také. :-)

1. místo


Tým č. 3 - Most
Kadeřnice: Peluňková Andrea
Vizážistka: Brunová Iveta
Modelka: Řiháčková Petra

2.místoTým č. 11 - Hradec Králové
Kadeřnice: Korelová Koopová Petra
Vizážistka: Molínová Eva
Modelka: Holčáková Irena

3.místo


Tým č. 13 - Třebíč
Kadeřnice a vizážistka: Jurová Petra
Modelka: Kučerová Petra

Jak se vám líbí proměny?
Tipovali byste jinak?
Vyhovují vám účesy typu Ráno vstanu, prohrábnu a jdu?
Nebo to z vašich vlasů nejde?
Jak se ráno češete?


Foto: Ricarderon a Bomton 

Reklama