Dobré podzimní ráno.
Dnes jsem se po probuzení, jako ostatně vždy, podíval z okna. Vidím přímo na dvoreček domu, který obývá romská menšina. Tedy řeknu vám, že ty jejich staré věci, které mají vyházené pod okny, by se vám rozhodně nelíbily. Možná to bude tím, že moc staré nejsou, jen „hodně používané“. K tomu to počasí... No nic moc, řeknu vám.

Náladu jsem si spravil tou nejstarší věcí, kterou mám. Zkamenělinou z Lyme Regis z jihu Britských ostrovů. Je to pěkně velký kámen, ve kterém je několik amonitů. To byli draví hlavonožci, kteří se v pozemských mořích proháněli pře 100 miliony lety. Tak jsem to „našel“. Šplhal jsem tenkrát, asi v sedmnácti letech, po skalním útesu, cca 15 metrů nad příbojem a holýma rukama lámal kamení. I tak daleko může zajít vášeň ke starým věcem.

Ale vy určitě budete psát spíše o těch praktičtějších, amonitem sice můžu někoho zabít, ale na nic víc se asi nehodí (zase mu ale nevadí, že se na něj práší. stačí ho otřít čas od času). Rozhodně se už těším na vaše příspěvky, které mi posílejte na všem dobře známou adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama