Čtenářka glady si po ránu dává teplou vodu s citronovou šťávou a přes den pak popíjí neslazený ovocný čaj nebo minerálku. A co si ještě s chutí dá, si musíte přečíst samy.

To je originální začátek dne, milá glady. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Krásný den, milé ženy-in.

Můj pitný režim je docela prostý. Každé ráno nastartuji metabolismus vypitím sklenice teplé vody se šťávou z jednoho citronu. Paradoxně, ač je citron kyselý, brání tento nápoj překyselení organismu. Aspoň tak to píšou v „chytrých knížkách“, takže tomu budu věřit. A když to náhodou tak není, každopádně do sebe dostanu dávku vitamínu C.

Pak následuje tradiční a nezbytná káva. Nejraději si vařím své oblíbení „nesko“ s mlékem bez cukru. Klasického turka si dávám jen výjimečně.

Po celý den pak popíjím neslazený ovocný čaj - studený a neslazenou minerálku, nejraději jemně perlivou. V zimním období si s oblibou vařím zázvorový čaj z čerstvého zázvoru. Ten celé tělo krásně prohřeje a je výborný i při nachlazení. Čas od času si dávám i čaj zelený, ale musím říct, že ten mi nějak zvlášť nechutná.

Takže, když to sečtu za celý den, určitě 1,5 - 2 l tekutin denně vypiju. Nevěřím na pevně dané limity, kolik toho má člověk za den vypít. Každý z nás je individualita a má také své individuální potřeby.

V létě, zvláště když je krásné teplé počasí si s chutí dám jedno vychlazené krásně orosené pivečko... ale stop... to už do pitného režimu nepatří. Tak o pití piva třeba někdy příště.

glady

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama