Můj ranní rituál je vždy až děsivě dlouhý.

I když nesnáším ranní vstávání a jsem schopna spát i 48 hodin v kuse a ještě mi to nestačí, tak vstávám v šest - v práci mám být v 8:30 (cesta trvá asi 30minut). Ale co vždycky musím začít sprchou, zaprvé jinak se nevzbudím a zadruhé bych jinak nedostala pod kontrolu moje vlasy (v noci se prý převaluju jako šílená...).

Potom následuje fénování nebo žehlení nebo natáčení. Podle toho jakou mám náladu. Další na řadě je můj obličej. Musím ho vždycky překrýt velikou vrstvou makeupu, protože mi hodně prosvítají žilky a moje přírodní barva v obličeji je sytě růžová - teda kromě léta - to mám takovou oravžovo-hnědou kůži, protože normální barva přes moje pihy vidět není  (to už makeup nepomáhá, takže v létě chodím flekatá).

Dál pokračují oční linky - boj s nimi jsem zahájila v okamžiku, kdy jsem zjistila, že jakékoliv stíny se ani ne za tři vteřiny obtisknou na kůžři nad víčkem. Jen velice tenká linka je tohoto osudu uchráněna. Abych se vyhla hrozným barvám rtěnek (ještě jsem nenašla barvu, co by se ke mně hodila) jsem se naučila si pusu líčit jen tužkou na rty. Sice je to po ránu docela zábava udělat si z pusy omalovánky, ale zato mi barva vydrží celý den - a hlavně mému miláčkovi pak nevadí při líbání (narozdíl od lesků a podobných vynálezů - nechutnají mu ani ty ochucené :)). 

Poslední kosmetický úkon který ráno provádím je nanesení ohromné vrstvy voděodolné řasenky. Bohužel je to u mě nutnost. Bez barvení mám řasy skoro bílé - takže nejsou vidět. A voděodolná řasenka je opravdu nejlepší řešení pro alergika - když mi začnou téct oči, tak nejsem celá od černého šmíru. A celé to zakončím poklusem na tramvaj, protože je u mě dobrým zvykem si při vykonávání ranního zkrášlování (u mě spíš přivádění do koukatelného stavu) číst si na internetu a vždycky těsně před odchodem najdu něco moc zajmavého, co na odpoledne nepočká... Anime Otaku

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak tomu říkám pečlivá denní příprava. To chce ale chodit hodně brzy spát! Simona

8. Soutěž FBI

x

Ještě máte necelou hodinku na posílání příspěvků k dnešnímu tématu. Čekám na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama