Krásný den přeji i přes nepřízeň počasí.

S hudbou jsem vyrostla a život bez ní si neumím představit.
Od útlého dětství jsem slýchávala písničky, které již dnešní mládež neposlouchá. Všechny krásné taneční písně mých rodičů si občas ráda pustím. Polka, valčík - mám je pod kůží, ale přece jenom moderní hudba převažuje. Klasiku si taky ráda poslechnu. Čajkovského b-moll si pouštím, když mám náladu, jak se říká, na bodě mrazu, vždy se mi uleví, mám ho jako lék.
Nevím, ale moje generace měla krásnou hudbu, nejraději poslouchám písničky 60.,70., 80. let. Nebudu vybírat zpěváky a písničky jmenovitě, ale mám radost, když i dnešní mládež si tyto písně zpívá.

U nás doma je každodenní ranní rituál pustit rádio, nejraději máme F1. Slyším nejen krásné písničky, ale také aktuální zprávy, které většinou nepotěší.
Myslím si, že bez hudby by život byl smutný. Musím vyzvednout písně skladatele, který již není mezi námi - ano, je to Karel Svoboda, který patří mezi skladatele, jehož písně budou zpívat ještě další a další generace. Jeho písně snad máme každý pod kůží.

Zdraví VěrulinkaTak nevím, F1 by mě po ránu asi spíš vytočila, moderátoři mi připadají vlezlí a písničky agresivní, ale možná je to spíš tím ránem. :-)
Přeji pěkný poslech!

Reklama