Úplně ráno leklá ryba nejsem, tento stav přichází tak mezi osmou a devátou a já zívám a chci spát. Jsem sova, co si moudře poslední dobu zařídila tak, aby mohla nějakou tu noc skutečně probdět a jít spát v čase leklé ryby.

Doslova jásám, když zajde slunce, sešeří se a blíží se doba spaní pro ostatní. Miluji ten klid kolem. Noc, kdy pracuji v klidu u počítače, nikdo mne neruší, nikdo nic nechce. Nevadí mi vytřít během noci podlahu, umýt nádobí, navařit na druhý den. Mám v noci plno energie, usmívám se, bavím, tvořím a ráno, sotva vyprovodím dcerku do školy, tak přichází doba útlumu a musím zalehnout.

Probouzím se chvilku před tím, než se dcerka vrátí domů, povídáme si, děláme úkoly, společně se najíme a k večeru, kdy se vrací muž z práce, tak si dám pár hodinek spánku, abych mohla zase v noci fungovat. Ale to samozřejmě není možné stále, je třeba zařizovat věci přes den, kdy ostatní bdí...

Pokud musím bdít přes den, únava mě doslova přemáhá kolem třetí a pokud to jde, dopřávám si poleženíčko. V noci nejdu nikdy spát před půlnocí. Kdybych měla jít v devět nebo deset spát, tak by mi to bylo dost líto.

Ale jinak se spánkem rozhodně problémy nemám, usnu kdekoliv a kdykoliv, pokud zrovna chci a nemíním se něčím zaměstnávat. Akorát, jak si prohazuji dny a noci, tak se mi občas stane, že zmatkuji. Zrovna minule jsem se probrala v jednu odpoledne. „Jéžíš, už měla přijít ze školy!“ Po tom, co tak hbitě vyskočím se mi rozsvítí – je sobota a muž jel s naší holčičkou za tchýní, kterou poveze kamsi ke kamarádce a oba se vrátí až ve tři.    

Jinak je spánek můj velký kámoš a za nic na světě bych ho nevyměnila! J

Krásný den všem přeje Margaretka

Text nebyl redakcí upraven.

A jak jste na tom se spánkem vy? Jste aktivnější přes den nebo až po setmění?

Své příspěvky na téma spánek pište na emailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama