shutterstock-1426455128.jpgFoto: Shutterstock

Rychlá obličejová jóga

Obličejová jóga je ve světě známá už několik desítek let, ale k nám se pořádně dostala před třemi lety. Dnes už existuje řada videí a knížek, podle kterých můžete cvičit. Prokrvení pokožky pro ránu je krůčkem k dokonalé pleti. Na tento krok vám bude stačit jen pár minut, a i když je cviků několik, za nás jsou nejlepší dva základní, na které se můžete podívat zde. Cvičením předcházíte vzniku vrásek, ale pleť zvládnete i vypnout. Ne nadarmo se říká, že je obličejová jóga neinvazivním botoxem.

Masáž olejem

Masáže jsou skvělé pro celé tělo. Kéž bychom měly čas každé ráno zaběhnout k masérovi, aby nám tělo připravil na nový den. Obličej však můžete masírovat samy a během několika týdnů budou znát výsledky. Vyberte si olej, který není příliš tuhý, skvělé jsou třeba ty suché (Nux). Ze zkušenosti můžeme doporučit Bi Oil, který koupíte v lékárně. Dále pak jakýkoliv arganový nebo levandulový. Krouživými jemnými pohyby potom roztírejte dostatečné množství oleje po obličeji konečky prstů, dokud se celý nevstřebá.

Mohlo by vás zajímat: Krémům odzvonilo. Své místo na slunci si získaly pleťové oleje

Jemný peeling

Odpovědi na otázku, zdali používat peeling častěji, než jednou týdně se různí. Rozhodně zde platí několik pravidel. Když už peeling, rozhodně nevybírejte ten, který je určený na tělo. Obsahuje většinou větší části než ten, který je vhodný na obličej. Důležité je pokožku po každém peeligu správně ošetřit. Žádá si hydrataci, a proto ji nezapomeňte namazat hydratačním krémem či olejem. Peeling si také můžete vyrobit večer doma, třeba z namleté kávy a kokosového mléka. Nezapomeňte do ní kápnout trochu citrónu, který dezinfikuje.

Mohlo by vás zajímat: Neutrácejte za tělový peeling a vyrobte si ho doma!

Blesková maska

I na masku se ráno najde čas. Ne vždy ji musíte mít na obličeji dlouho. Pro ranní zkrášlující rituál se hodí třeba hydratační okurková, ale pokud ten den potřebujete vypadat skvěle, zkuste třeba domácí z droždí nebo jílovou. Jen musíte mít předem vyzkoušené, že vás masky příliš nedráždí, abyste do práce nešla opuchlá a rudá jako rajče. Lehké zčervenání, které zmizí, než vyjdete z domu je v pořádku.

Mohlo by vás zajímat: Není bahno jako bahno aneb, vyzkoušely jsme jaké produkty s jílem opravdu prospívají pleti

Napaření nad čajem

Dáváte si ráno bylinkový čaj? Tak to pro vás máme malý tip. Nalejte si čaj do velkého hrníčku a když budete snídat nakloňte nad něj na chvíli obličej. Až se začne pleť lehce potit (ne tak, aby pot padal do čaje, který budete ještě pít), jděte a obličej umyjte ve studené vodě. Lehká „sauna“ pleti prospěje, prokrví ji a vy budete vypadat, jako byste každý den spala devět hodin. Kéž by!

Reklama