shutterstock-706390222.jpgFoto: Shutterstock

Ranní cvičení nemusí znamenat, že budete hodinu dřít v posilovně nebo uběhnete deset kilometrů. Klidně si můžete dopřát jen dvacet minut jógy, protahování nebo si krátce zatancovat. Záleží jen na tom, jaký druh pohybu je vám příjemný. Brzy uvidíte výsledky nejen na své postavě, ale zejména psychice.

Ranní aktivitu doporučuje například Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife, a to zejména ze tří důvodů: 

Zvolíte zdravější varianty jídla
Je pravděpodobné, že když svůj den začnete aktivně, budete během dne přirozeně volit zdravější pokrmy. Často je tomu právě ráno, kdy saháme po sladkých a tučných jídlech, jelikož si myslíme, že nám pomohou se probrat. Pokud začneme den nezdravou snídaní, bude nám nejspíše během dne významně kolísat hladina krvi v cukru a dostaví se tak efekt spíše opačný – budeme se cítit unaveně. Sladkosti mohou být navíc návykové. Takže než si příště dáte po ránu koblihu, vzpomeňte si, že vaše chutě na nezdravé jídlo během dne pak jen tak něco nezastaví.

Budete plná energie
Ranní cvičení vám dodá dávku energie, a navíc vás zachrání před konzumací zbytečných a nezdravých kalorií. Mnoho lidí potvrzuje, že po cvičení mají chuť na něco čerstvého a zdravého. Navíc dojde krátkodobě ke zvýšení srdečního tepu, což podpoří nejen srdeční činnost, ale také proudění krve, díky čemuž vám energie rozhodně chybět nebude.

Lépe si naplánujete den
Trávíte ráno čas dojížděním do práce? Co si raději přivstat a strávit půl hodinu ve fitness centru poblíž vašeho zaměstnání? Pravděpodobně se tak vyhnete ranním dopravním zácpám, a ještě využijete čas před prací mnohem efektivněji. V případě, že se v okolí vašeho zaměstnání žádné vhodné místo nenachází, můžete například vyrazit na procházku a prozkoumat okolí.

Je jasné, že nyní v období letních měsíců bude mnohem jednodušší zvyknout si na brzké vstávání než v zimě, kdy poslední, co chcete, je vylézat za tmy z postele. Když ale začnete nyní, vytvoříte si pravidelný návyk, který vám pomůže přenést se i přes nadcházející měsíce.

Reklama