5e81f6366ee4bimage.png
Foto: Shutterstock

Na začátek je nutné poznamenat, že momentální situace má jednoznačně, co se vztahů týče, své pro a proti. V době, kdy se odehrává scifi film v reálném čase jsme rádi za někoho, ke komu se můžeme večer schoulit a postesknout si. Víme, že bychom měli držet pohromadě a některé vztahy tento fakt utuží. Protipólem je fakt, že jsme stále spolu. Místo toho, abychom se vídali se svými přáteli či rodinou, vidíme stále jen jednu tvář, což může vyvolávat neblahé pocity odcizení. I tak se zadaným lidem může podařit krizi zažehnat, přeci jen, jednou drama skončí a všichni doufáme, že brzy.

Nekonečná samota

Ti, na kterých se situace podepíše mnohem více, jsou nezadaní. Líbačka v roušce s cizím člověkem je hřích, stejně jako posedávat v parku se skupinkou přátel. Nikdo neví, jak dlouho bude stav trvat, nezadaní už teď vědí, že se dny povlečou jako roky. Na konci toho všeho je ztracené sebevědomí v důsledku prodělané nekonečné samoty. Deziluzi a zklamání lze předejít pár způsoby.

Když jde o rady nezadaným, každý je najednou vztahový terapeut. Pravda je taková, že nemusíte chodit s nikým, dokonce s nikým ani randit a můžete se mít dobře. Místo pofňukávání se lze naučit novou dovednost, díky které se budete cítit sebevědomější, což je pravděpodobně jeden z důvodů, proč vaše předchozí vztahy ztroskotaly a ztroskotal by i ten další. Nyní máte čas naučit se mít ráda sama sebe. Jestliže však na vás takový popis nesedí a svůj život si bez vzrušení neumíte představit, budete muset zkusit sociální sítě.

A nebo B

Seznamovacích aplikací existuje hromada a výhodou je, že se případné rande zatím konat nebude. Doba virtuálního randění tak bude delší, a z chlápka z posilovny se nakonec může vyvinout pozorný romantik. Další výhodou je, že pokud toužíte naopak právě po svalnatém seladonovi, ale vyklube se z něj ukecaný ajťák, předejdete tak nepříjemnému reálnému rande.

Nezadaní mají jen dvě možnosti. Buď se smířit s tím, že místo randění budete pracovat samy na sobě. Nebo můžete pomalu rozehřívat budoucí vztah vypisováním si o všem možném. Lásce nakonec nic nestojí v cestě, jen se z ní místo procházky stane túra.

Čtěte také:

Reklama