Jízda psím spřežením
Už jste se nechali vézt psy? Této aktivitě se říká mushing. V Olomouckém kraji v Jeseníkách organizují jízdy psím spřežením, kdy vás táhne na saních smečka sibiřských husky, malamuti nebo grónských psů. Nemusíte se bát, nebudete podporovat týrání zvířat, psi jsou vycvičení, spokojení a nic jim nechybí. Dokonce je to i baví. Ano, jedná se zejména o zimní zážitek, ale pozor, je natolik oblíbený, že bývá vyprodaný, proto se začnete poohlížet už nyní.

645b534819344obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Kovářský worskshop
Kovářství je řemeslo, které mizí a není už dnes tak běžné. Lákalo by vás si zkusit být alespoň na chvíli kovářem? Svěřte se do rukou odborníka Romana Pausche a okoukněte staré osvědčené postupy a technologie. Kovářský kurz bývá celodenní, zahrnuje krátkou teorii, ale i praxi, kde si sami výrobu vyzkoušíte. Za takovým kurzem si zajeďte do Březnice, která se nachází ve Středočeském kraji. Zážitek zaručen.

blobid0.png
Foto: Shutterstock

Rande v jeskyni
Hledáte zážitek, který jen tak někdo nezažije? Nebo chystáte romantickou chvilku pro vaši polovičku a chcete jí vyrazit dech? Dopřejte si rande v jeskyni v Moravském krasu. Dostanete přilbu, čelovku a společně v kombinéze sestoupíte 40 metrů pod zem. Odtud vám vaše láska určitě neuteče. Jeskyně je přístupná celoročně a je v ní teplota sedm až osm stupňů. Takové rande vás vyjde na 4 950 Kč, ale garantujeme vám, že na něj nikdy nezapomenete.

645b5490c17c0obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Výlet na plachetnici s kapitánem
Vyrazte na Lipno a užijte si plnohodnotnou plavbu na plachetnici. Můžete si zkusit kormidlovat a na chvíli si vyzkoušet být kapitánem a třeba vás chytne a zkusíte složit kapitánské zkoušky, což je možné na místě. Je jedno, jestli se bude jednat o romantickou plavbu nebo divoké dobrodružství s partou kamarádů.

645b552174e21obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Jízda v armádních vozech
Tento zážitek ocení spíše tatínci, synové, bratrové, zkrátka mužské osazenstvo. Mohou zažít jízdu v tanku, v náklaďáku Tatra, bojovém tanku, obrněném transportéru nebo v Hummeru. Milovníci historických vozů dokonce mohou absolvovat jízdu v Žigulíku, Velorexu nebo třeba v Jaguáru E.

645b55a774f30obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: huskyzazitky, pausch, speleoart, lipno-na-lodi, jizda-zazitkova

Čtěte také: