Přijďte na setkání věnované upíří tematice! Městská knihovna v Praze zve všechny příznivce paranormálních romancí na milostný dýchánek v Ústřední knihovně.

Přijďte na setkání věnované upíří tematice! Městská knihovna v Praze zve všechny příznivce paranormálních romancí na milostný dýchánek v Ústřední knihovně. Co vás čeká? Sága Stmívání na různý způsob (kniha, film, překvapení), setkání s odbornicí na upíry Sandrou Lanczovou a mnoho dalšího!

Krvavý Valentýn se koná v pátek 15. února 2013 od 17:00 hodin v malém a velkém sále Ústřední knihovny. Soutěžte s námi, nejpovedenější „upír outfity“ budou odměněny!

Vstup na přednášky pro čtenáře s platným průkazem Městské knihovny v Praze zdarma, ostatní veřejnost 40 Kč. Vstupné Twilight sága: Rozbřesk 2: 80 Kč.

Program

  • 17:0017:15 Milé uvítání
  • 17:1517:45 Proměny upírů (Sandra Lanczová)
  • 17:5018:45 ONA + upír = VSL (Martina Fryčová)
  • 18:5019:00 Vyhlášení nejpovedenějších „upír outfitů“
  • 19:0019:45 Krvavé překvapení
  • 20:0022:00 Twilight sága: Rozbřesk 2 (projekce filmu)

Několik otázeky pro organizátory

  • Odpovídá knihovník a spisovatel Míla Linc...

Co byste o akci řekl jako organizátor?
Je spousta knihovnic, které mají rády paranormální romance. Víme, že se to čte. A taky víme, že mnoho akcí zaměřených tímhle směrem není - proto chceme pro fanynky Belly a Edwarda udělat něco, co jinde nenajdou. Snad se to povede. Doufáme, že se nám také povede trochu propagace darování krve.

Jste upír?
Jestli jsem upír? Myslím, že nikdo z knihovníků není. My ze zlobivých čtenářů jenom dřeme kůži, nevysáváme je (směje se).

Kdo vám nejvíc pije krev?
Nejvíc mi krev pijí lidé, kteří něco slíbí a pak to nedodrží. Lidé, na které se člověk spoléhá, a pak najedou dostane klackem pod nohy. Prostě lidé, kterým se věřit nedá. A to, že mi pijou krev, mě naopak nutí k tomu, abych se o sto šest snažil takovým nebýt. Ne vždycky to jde, ale kdo má tisíc let, aby se to naučil. Než se to naučím, bude ze mě kostlivec - pokud se do té doby nestihnu stát upírem...

  • Odpovídá Martina Fryčová...

Jste upírka?
Bezesporu ano, bohužel nikoliv stále. Jak už to tak v životě chodí, někdy jsem krvežíznivým upírem já, jindy zas pro změnu pije někdo krev mně.

Kdo vám nejvíc pije krev?
No, pokud už mi někdo hodlá vysát nějakou tu decinku, nechť tak učiní s noblesou a elegancí, protože krev mi nejčastěji pijou hulváti, manipulátoři a jiná podobná monstra.

Kterého upíra máte nejraději?
I když osobně žádného neznám, byla jsem jimi odmalička natolik fascinována, že tím „mým“ nej je stále upíří evergreen hrabě Dracula. Přečetla, shlédla, prostudovala jsem nejrůznější variace na tento archetyp upíra - včetně krvavých životopisů Vlada Tepese III., který měl být pro Stokera předlohou k jeho kultovnímu románu.

Reklama