Čtenářka s pohádkovým nickem Rampepurda nám ve svém příspěvku popisuje setkání s filmovou, ale zejména také s knižní Angelikou. Tu opravdovou bohužel prošvihla.

Angelika byla a zůstává mojí hrdinkou především jako příklad nezlomnosti lidského ducha, ať už si o tom kdokoliv myslí cokoliv. První čtyři knihy jsem přečetla ve dvanácti letech, ve slovenštině u tety na prázdninách, a od té doby je toužila vlastnit.

Když jsem dostudovala a začala vydělávat, nebyl v Praze antikvariát, který bych neprozkoumala a občas se i zadařilo.  Naštěstí se po revoluci nakladatelství Slovenský spisovatel rozhodlo znovu celou sérii vydat a tak se můj dívčí sen splnil dokonale.

Kdo zná jen filmy, ten si sotva vychutná tu směs  dobrodružství, historie, cestopisu a „červené knihovny“. V originálu bylo napsáno tuším dvanáct možná více dílů, ale pro mne ten příběh mohli ukončit šestou knihou a více se nenamáhat.
Vím, že je to jen literární postava, ale zkrátka se ráda znovu a znovu začtu do toho příběhu s dobrým koncem. Filmovou verzi nezatracuji, ale spíše jen z nostalgie.

Když tu před pár lety byla autorka, prošvihla jsem autogramiádu, ale člověk nemůže mít všechno  

Rampepurda

pozn.red.: Text není redakčně upraven

_______________________

To já taky. A už jsem to tu zmiňovala, že knihy jsem také nečetla. Ale filmy si pouštím ráda, ano, taky z nostalgie. A to když je někdy v sobotu ošklivé počasí, tak jsem schopná sjet i všech pět dílů naráz :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama