rami.jpgFoto: Profimedia

 1. Rami Malek má identické dvojče jménem Sami Malek. Rami je o čtyři minuty starší. Sami je učitelem angličtiny.
 2. Má starší sestru Yasmine, která je lékařkou.
   
 3. Jeho rodiče Said Malek a Nelly Abdel-Malek jsou egyptští přistěhovalci. Žili v Káhiře a v roce 1978 se pak přestěhovali do Spojených států. Ramiho otec byl egyptským průvodcem a po čase se začal zajímat o západní svět, odkud byla většina jeho klientů. Rodina Malek se pak usadila v Los Angeles, kde se jim narodili oba synové. V USA se pak Ramiho otec věnoval pojišťovnictví. Jeho matka je účetní.
   
 4. Možná jste byli příliš rozptýleni Robertem Pattinsonem, Kristen Stewart a Taylorem Lautnerem, abyste si ho všimli. Rami měl malou roli ve Stmívání (The Twilight Saga: Breaking Dawn 2. část). Jeho postava se jmenovala Benjamin. Šlo o egyptského upíra.

 5. Který herec se nevěnoval všemožným pracím, které ho živily, než se stal slavným. Pracoval například jako kurýr pizzy, a také si zkusil práci v obchodě, kde prodával falafel a šavarmu (druh blízkovýchodního rychlého pokrmu, který je připravovaný na rotačním grilu, pozn. redakce). Každý zkrátka někde začíná.
   
 6. Se svým bratrem se občas vydávali jeden za druhého. V rozhovoru s Jimmym Kimmelem Rami prozradil, že se na univerzitě vydával za svého bratra, aby mu pomohl získat body za recitaci monologu z řecké trgédie. Rami, který právě dokončil divadelní školu, byl na takové věci odborníkem. Tak se rozhodl bratrovi pomoci. „Profesor byl z náhlé změny Samiho dovedností trochu zaskočen, ale nakonec mu dal potřebné body,“ prozradil v rozhovoru herec.
   
 7. Rami Malek je prvním hercem egyptského původu, který získal Oscara.
   
 8. Hrál roli faraona Ahkmenraha ve filmu Noc v muzeu.
   
 9. V roce 2004 se jako naprosto neznámý herec objevil také v malé roli v seriálu Gilmorova děvčata.
   
 10. Přes to, že Rami vyrůstal v USA, jeho rodiče se postarali o tom, aby si zachoval smysl pro egyptskou kulturu. Rami se tedy cítí jako skutečný Egypťan. „Jsem Egypťan. Vyrostl jsem a poslouchal egyptskou hudbu. Miloval jsem Ummu Kulthum. Miloval jsem Omara Sharifa. To jsou moji lidé. Cítím se se svou kulturou a lidmi, kteří tam žijí, úzce svázán. Uznávám, že mám jinou zkušenost, ale jsem s egyptskou kulturou svázaný a miluji ji. Dělá mě tím, kým jsem,“ říká.

5eb93ca8e9395twil.jpg

bohem.jpgFoto: Profimedia

Reklama