Značka Rama se rozhodla vyjít vstříc i těm, kdo dávají přednost potravinám bez palmového oleje, a uvedla na trh produkt Rama Jednoduše rostlinná bez palmového oleje. „Filozofií značky Rama je trvalá záruka vysoké kvality produktu ve prospěch spotřebitele. Průběžně pracujeme na tom, abychom značku udržovali aktuální a abychom vyhověli potřebám spotřebitelů. Chtěli jsme jim vyjít vstříc a poskytnout větší výběr,” říká Nikol Frantová, brand manažerka pro značku Rama CZ/SK.
5bdc1ca19d380obrazek.png100% rostlinný tuk Rama se vyrábí z řepkového oleje získaného z kvalitních řepkových semen. Aby tento olej získal jemnou texturu ideální k mazání, jsou zapotřebí pevné tuky, a to buď ve formě palmového oleje, nebo – jako v novém složení produktu Rama Jednoduše rostlinná bez palmového oleje – ve formě oleje z máslovníku, známého též jako bambucké máslo, a kokosového oleje.

Olej z máslovníku je všestranný rostlinný tuk, který je vhodný na vaření i smažení. Obsahuje mimo jiné zdraví prospěšné omega-3 či omega-6 mastné nenasycené kyseliny. Stromy máslovníku, z jejichž plodů se olej získává, rostou v africké divočině – v polosuchých oblastech subsaharského regionu. Plody se obvykle sbírají ručně a z jejich plodů se získává rostlinný olej. Sběr plodů představuje zdroj příjmů pro místní komunity a jejich rodiny ve venkovských oblastech. Olej z máslovníku použitý v Ramě je tedy udržitelným produktem. Nová Rama je také vhodná pro vegany jako 100% rostlinná alternativa másla.

Nezávazně doporučená regálová cena produktu je 39,90 Kč.

Více o značce Rama najdete na http://www.mojerama.cz a více o rostlinných olejích a tucích na http://www.vseomargarinech.cz/.

Reklama