Kdybych nevěděla, že je to kolekce amerického návrháře Ralpha Laurena, myslela bych si, že Coco Chanel vstala z mrtvých. Možná je to poněkud drsný příměr, ale až se podíváte na přehlídku úžasných, jednoduchých a přitom velmi elegantních modelů, dáte mi možná za pravdu.

Dnes sedmašedesátiletý Lauren vytvořil velmi mladistvou a hlavně nositelnou kolekci, která víc než kdy jindy odráží jeho slova: „Mám rád šaty, které nevypadají staromódně.“

A já bych dodala, že jsou stejně jako moderní a nestárnoucí jako jejich autor. Zůstává věrný svému stylu jednoduché a kultivované elegance s androgynními prvky, které dámské módě propůjčují neodolatelný sexappeal a šarm. Pracuje s nimi stejně obratně jako kdysi Coco Chanelová  a stejně jako ona nechává vyniknout ženské individualitě. Jako by naplňoval její slova, že výstřední může být jen žena, nikoliv její šaty.

Dokonale padnoucí kalhotové kostýmy nepostrádají ženskost a jednoduše střižené šaty kopírují ženské křivky, aniž by působily podbízivě.

Od Coco si „vypůjčil“ několik pro ni typických prvků, jako jsou bílé límečky, krejzlíky, kontrastní lemy. Kdybyste k některým modelům přidaly ještě šňůry perel, vypadaly by jako „vystřižené“ z dob, kdy Coco pobývala v přímořském letovisku Biaritz.

Laurenovi se podařilo vzkřísit ducha Chanelové víc než jejímu nástupci Karlu Lagerfeldovi.

Dalším „romantizujícím“ prvkem jsou puntíky, které v kontrastu s minimalistickými tvary působí úžasně něžným dojmem. Zlaté doplňky jen podtrhují námořnický vzhled této půvabné kolekce.

Jak se vám líbí?

Foto: facebook Ralph Lauren a Pinterest

Čtěte také:

Reklama