Původem divoká rostlina ze střední Asie – rakytník – se rozšířila až k Alpám a pobřeží severního a baltického moře. V kosmetice je využíván olej i šťáva z jeho jader a dužiny. Rakytník významně posiluje obranyschopnost organismu, působí příznivě při kožních potížích, zklidňuje a regeneruje suchou pokožku a podporuje tvorbu nové tkáně. Bobule rakytníku obsahují vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a řadu přírodních vitaminů, obzvlášť pak vitaminu C. Dále obsahuje mnoho minerálních látek a stopových prvků.

weledaWeleda používá BIO rakytníkový olej ve své tělové péči. Pěstování a další zpracování rakytníkových bobulí, z nichž je lisován olej dosahující BIO kvality, je součástí programu fair trade projektů Weleda, které podporují dlouhodobě udržitelný rozvoj v jedné z nejkrásnějších krajin v Evropě. V oblasti zhruba sta hektarů v toskánském San Mariu je každoročně sklizeno 200 tun BIO rakytníkových bobulí, ze kterých rodinná firma Künzi & Röthlisberger vylisuje téměř sto tun čerstvé rakytníkové šťávy. Celý proces výroby dodržuje pravidla biodynamického zemědělství, díky čemuž je chráněna příroda a zachován vysoký obsah vitaminů, minerálů a dalších látek v plodech.

Rakytník potřebuje velké množství světla pro vytváření vitaminů. To a dostatek živin v půdě z něj dělají jednu z nejbohatších plodin, které se využívají při přípravě kosmetických přípravků.

WELEDA Rakytníkový sprchový krém

weledaVitalita pro vaše tělo i smysly

Začněte nový den svěže s vitalizujícím Rakytníkovým sprchovým krémem Weleda: nechte na sebe působit svěží vůni pravých éterických olejů z pomerančů, mandarinek a grapefruitů uzrálých na slunci, jejichž kombinace vás dobře naladí. Jemné cukerné tensidy vaši pokožku obzvlášť šetrně čistí.

Tato krémová mycí emulze pěstí pokožku již během sprchování díky obsahu vysoce kvalitních čistých rostlinných olejů. Čistý rakytníkový a jemný sezamový olej dodávají pokožce chybějící tuk, uchovávají přirozenou vlhkost pokožky a chrání ji před vysušením. Po sprchování je pokožka sametově hebká na dotek.

Cena: 209 Kč za 200 ml

WELEDA Rakytníkový pěstící olej

weledaIntenzivní regenerační péče o pokožku celého těla

Ochranný pěsticí olej pro všechny typy pleti, obzvláště pro namáhanou a podrážděnou pokožku či pokožku se sklonem k vysoušení. Lehký sezamový olej a cenný rakytníkový olej, bohatý na vitamíny a nenasycené mastné kyseliny, podporují přirozenou látkovou výměnu v pokožce, pomáhají jí vytvářet vlastní ochranný film a účinně podporují její rovnováhu.

Pokožka je po použití oleje vitální, viditelně odpočatá a na dotek hladká a jemná. Nevtíravá svěží vůně éterických olejů z mandarinky, grapefruitu a pomeranče má příjemně oživující a uklidňující účinky.

Cena: 399 Kč za 100 ml

WELEDA BIO Rakytníková šťáva

Zvyšuje obranyschopnost organismu

weledaBobule rakytníku jsou bohaté na vitamín C a další cenné vitamíny a antioxidanty (vitamín A, betakaroten, flavonoidy), které hrají důležitou roli při ochraně buněk. BIO rakytníková šťáva tak představuje opravdovou „bombu“ vitality.

Na rozdíl od našeho BIO Rakytníkového sirupu není slazená, její účinek je koncentrovanější a je proto vhodná i pro diabetiky. Posiluje obranyschopnost organismu, a to zvláště v období chřipek a nachlazení.

Přípravek je vhodný také v časech zvýšené tělesné a duševní námahy, podporuje vitalitu. BIO rakytníková šťáva se vyrábí šetrnými metodami z čerstvých, na slunci uzrálých plodů rakytníku, a když si jednou zvyknete na její trochu neobvyklou chuť a vůni a pocítíte její jedinečný účinek, už ji možná budete chtít mít stále po ruce!

Cena: 379 Kč za 200 ml

Weleda v souladu s člověkem i přírodou.
Víc informací včetně seznamu prodejním míst na www.weleda.cz

weleda

Reklama