Mezi polodrahokamy, které jsou doporučené letním rakům, je mimo jiné i ohnivý a na pohled hřejivý karneol. Podle bílé čarodějky Cassandry Easonové kámen slunce, kámen mužské energie. Tento červený kámen je skvělým pomocníkem zvlášť pro ženy, které se potřebují prosadit nebo vykonat nějaký důležitý významný krok.

Tento polodrahokam je považován také za kámen vášně. Doporučuje se před milováním uložit po jednom karneolu pod každý ze čtyř rohů matrace či kameny položit do kruhu kolem červené svíčky umístěné v ložnici. Používá se jako zdroj sebedůvěry pro jedince, kteří vystupují na jevišti či v živém vysílání v médiích. Je známé, že karneolu se používalo jako ochrany domova před zloději, požárem, ztrátou či nehodami všeho druhu. karleon

Podle Lapidáře pražského Miroslava Procházky byl karneol oblíbený ve všech dobách. Podle ephodu izraelitů byl přisouzen kmeni Ruben, v křesťanské mytologii patřil apoštolu Bartoloměji. Staří astrologové jej přiřkli Jupiteru a podle arabské tradice jej za léčivý kámen prohlásil sám Mohamed. I v současnosti je karneol mimořádně oblíbeným kamenem v celém Orientu a v Tibetu dokonce tvoří spolu s tyrkysem dvojici národních kamenů. 

Karneol je polodrahokam, který má mnoho léčivých účinků. Používá se při nedostatku energie, myalgické encefalitidě, příznivě působí na mužskou potenci a na poruchy mužských genitálií. Působí příznivě také při potížích s nechutenstvím, čistí krev při žloutence a mnoha dalších zdravotních  problémech. Má také schopnost stimulovat samovolné léčení organismu. 

V rovině psychické umí potlačit žárlivost a tendence přivlastňovat si partnera, pomáhá při ovládání strachu. Miska s vibrujícími karneoly doma prý dokáže pohltit vztek batolat, dospívajících i dospělých obou pohlaví. Používá se také jako pomocník při mužské krizi středního věku. 

Magické vlastnosti karneolu jsou také nezanedbatelné; podle Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil - kameny pro lásku a vztahy, cítíte-li silnou, neodbytnou touhu nebo potřebujete-li dodat odvahu, zapalte kruh z osmi červených svíček, pak kolem něj třikrát projděte se šperkem, na němž je karneol, nebo s krystalem karneolu pro štěstí. Potom zapalte vonnou tyčinku a kouřem, který z ní stoupá, nakreslete do vzduchu nad karneolem obrys lva nebo medvěda.

Čtěte také:

Reklama