U rakoviny prsu jsou důležité především dva faktory: stádium nemoci a typ nádoru. Čím dřív se tedy nemoc odhalí, tím větší náskok žena získává. Vše najdete přehledně ukázané v infografice Cesta pacientky. Kromě správného a přesného medicínského přístupu je důležitá také podpora rodiny a partnera, bez níž je pro pacientku celý léčebný proces mnohem náročnější.
5bf3f9806738cobrazek.png

Podpora ze strany rodiny a partnera je při léčbě klíčová

Zajímají nás vaše názory, vaše příběhy.

Víme, že řada z vás se s tímto onemocněním setkala.

Ať už jako pacientka, nebo jako blízká osoba.

Ne každý partner je natolik silný, aby svou ženu podpořil, jsou i případy, kdy partner ženu opustí a nechá ji bojovat samotnou.

Své příběhy vkládejte ZDE

Vaše zkušenosti mohou být inspirací i pro ty, kteří se zrovna v takové situaci nacházejí. Zdravé ženy můžeme inspirovat, aby o rakovině prsu začaly přemýšlet a uvědomily si, že se může týkat i jich, a to v jakémkoliv věku. Na mladé pacientky do 45 let věku, které procházejí nebo prošly léčbou spojenou s nádorovým onemocněním prsu se zaměřuje projekt Bellis, který je veden pod Aliancí žen s rakovinou prsu.

Partnerem našeho speciálu o rakovině prsu je portál Mojemedicina.cz a webová stránka www.jetooprsa.cz, kde najdete nejen důležité a zajímavé informace a příběhy pacientek, které už mají léčbu za sebou a nyní své zkušenosti předávají dál. V interaktivním kvízu si můžete ověřit své znalosti o této nemoci.

Fakta o rakovině prsu

1. V Česku je to nejčastější nádorové onemocnění u žen.
2. Ročně je diagnostikována přibližně u 7 400 lidí.
3. Rakovina prsu není jen „ženská záležitost“, týká se i mužů.
4. Okolo 5–10 % zhoubných nádorů prsu může vzniknout na základě dědičné dispozice.

Děkujeme za vaše příběhy, vybereme 5 z vás, které odměníme hezkým kosmetickým balíčkem od společnosti AVON.

Inspirativní příběhy pacientek

  • Rakovina prsu: příběh Petry a Jiřího

  • Jak vysvětlit dětem rakovinu prsu? Příběh Radky a její dcery

Edukační kampaň o rakovině prsu zaštiťuje biotechnologická společnost Roche, která dlouhodobě podporuje vzdělávací aktivity pro pacienty a širokou veřejnost.

6. Modrá kniha České onkologické společnosti, Brno: Masarykův onkologicky´ ústav, 2018. ISBN 978-80-86793-44-3
7. Linkos.cz: https://www.linkos.cz/pacient-a-rodina/onkologicke-diagnozy/nadory-prsu-c50/o-nadorech-prsu/ (naposledy navštíveno 13. 9. 2018)

CZ/BREA/1118/0090

Reklama