Rakovina prsu je důležité téma pro všechny ženy. O této nemoci bychom se měly dozvědět co nejvíc, i proto se jí budeme nadále věnovat na stránkách našeho magazínu. Dnes nás čeká příběh jedné z vás.

Naše redakce Žena-in vás nedávno vyzvala, abyste nám posílaly své příběhy a zkušenosti s touto nemocí. My je budeme postupně zveřejňovat a také odměňovat. Dnes si můžete přečíst příběh čtenářky Lucie.

cancer

Příběh Lucie

Já naštěstí v rodině nemám nikoho s rakovinou prsu, ale moje maminka (56 let) měla z této nemoci v loňském roce velký strach, našli jí rychle rostoucí útvar a poslali ji na biopsii. Já v té době měla roční, velice uplakané dítě, k tomu stěhování a rekonstrukce, takže manžela jsem viděla vždy až pozdě večer, špatně jsem to snášela a hlavou mi probíhalo: co když moje maminka má opravdu rakovinu? Co bude dál, jak ji podržet? (Maminka je hodně citlivá, takže byla 3 týdny v době čekání na výsledky ve stavu zhroucení.)

Prosila jsem všechny andělíčky, ať stojí při ní a všechno dopadne dobře. V den maminčiných narozenin zavolala paní doktorka, bylo to o dva dny dříve, že ví, že je mamka nervózní, jak to dopadlo, a tak ji volá dobrou zprávu o dva dny dříve a jako první. Byla jsem tak šťastná, jak mi maminka volala, že jsme obě plakaly štěstím.

Bohužel v tuto dobu prožívala totéž i má kamarádka a dozvěděla se, že její maminka rakovinu bohužel má a musí jí dát obě prsa pryč, pak rychle chemoterapie... Je tomu přesně rok, maminka stále chodí na pravidelné kontroly a maminka kamarádky zvládla boj s rakovinou - i když bez prsou, ale žije, a to je hlavní!

Lucie

Napište nám také

A co vy, milé čtenářky, máte podobné zkušenosti? Setkaly jste se s touto zákeřnou nemocí osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba? Napište nám o tom, vaše příběhy rádi zveřejníme. Pět z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou AVON v ceně 1 000 Kč. Další ceny věnuje náš partner, pojišťovna ING se svým projektem For You.

ING a projekt For You věnuje tyto ceny

1. Dárkový certifikát na víkendový pobyt v lázních/welness v max. hodnotě 3 500,-

2. Poukaz na nákup zboží na portálu Krasa.cz v hodnotě 2 000,-

3.–5. Lístky na přestavení Aida Lucie Bílé - vždy 2 lístky pro jednu výherkyni

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte také:

Reklama