Také dnes pro vás máme článek na téma rakovina prsu a v něm tři příběhy našich čtenářek. Ve všech najdete důležité sdělení: rakovina je vážná nemoc, proto je dobré kontrolovat se a chodit na prohlídky.

Ano, prevence je opravdu důležitá. I kdyby vaše příběhy inspirovaly jedinou z vás, má to smysl. Ale my doufáme, že vás bude víc.

žena

Příběh první

Chtěla bych svým příběhem povzbudit všechny ženy, které si touto nemocí procházejí. Bylo mi 42 let, když jsem se dozvěděla, že mám rakovinu prsu. Žádná nahmataná bulka, ale bolest ruky a zvětšené prso mě donutily k lékaři. V centru pro nemoci prsou mě měsíc léčili na zánět prsu a mě vůbec nenapadlo, že by mohlo jít o něco vážného. Bolest nepolevila, a pak začal kolotoč mamografie a biopsie. Šla jsem na operaci s tím, že mi vyndají bulku, díky bohu mi to nedocházelo a rakovina mě vůbec nenapadla. Rána přišla po operaci, když mi lékař oznámil metastázy v podpaží a následnou léčbu. Chemoterapie a ozařování jsou hrozné věci, ale pro mě bylo psychicky nejhorší, když jsem přišla o vlasy. Celou léčbu jsem si říkala, že mě „nějaká buňka“ nezabije, a toho jsem se držela. Vše jsem zvládla a je to už 11 let. Teď si užívám vnučku a jsem v pohodě víc než před nemocí. Všechno zlé je pro něco dobré.

Držím všem palce.

Alena

Příběh druhý

Mám špatné zprávy - kamarádka, sousedka Lenka měla tuto diagnózu a ve 36 letech zemřela, bylo to moc rychlé a zůstali po ní 2 malí kluci. Bolí mě o tom psát, tak jen takto stručně. Sama si dávám pozor na prevenci.

bekynka

Příběh třetí

S rakovinou prsu jsem se setkala v okolí.

Babička mojí kamarádky ji měla už dávno za socialismu. Posléze naší blízké rodinné kamarádce zemřeli v rozpětí dvou let všichni blízcí členové rodiny, otec na rakovinu, babička na stáří a máma na rakovinu prsu ve věku 58 let.

Ve 30 letech zůstala sama, už bez rodinného zázemí, se psem...

Dnes má dceru, pojmenovanou po mámě, ale jsou taková malá rodinka ve třech lidech, z žádné strany žádná babička, žádný dědeček.

Když se partner dožil věku, v jakém zemřela matka, kamarádka se tohoto čísla trochu obávala... Zatím je ale vše v pořádku a snad i u ní.

Martina

Napište nám také

A co vy, milé čtenářky, máte podobné zkušenosti? Setkaly jste se s touto zákeřnou nemocí osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba? Napište nám o tom, vaše příběhy rádi zveřejníme. Pět z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou AVON v ceně 1 000 Kč. Další ceny věnuje náš partner, pojišťovna ING se svým projektem For You.

ING a projekt For You věnuje tyto ceny

1. Dárkový certifikát na víkendový pobyt v lázních/welness v max. hodnotě 3 500,-

2. Poukaz na nákup zboží na portálu Krasa.cz v hodnotě 2 000,-

3.–5. Lístky na přestavení Aida Lucie Bílé - vždy 2 lístky pro jednu výherkyni

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte také:

Reklama