Dnes budeme pokračovat v našem redakčním seriálu o rakovině prsu. Tato nemoc se může týkat každé z nás, a proto je velmi důležité o ní mluvit.

rakovina prsu

Ostatně i náš dnešní příběh ukazuje, jak je prospěšné, když si žena kontroluje prsa a dochází na pravidelné prohlídky. Poslala nám ho čtenářka Maryene.


Dobrý den,

rakovina prsu je, bohužel, nemocí, s kterou jsem se v životě setkala už vícekrát. Poprvé u své kolegyně z práce, která však měla štěstí, zjistila ji včas a s touto nemocí se dokázala poprat. Podruhé u své kamarádky, která na tuhle nemoc zemřela ve svých 36 letech. Byla maminkou malých dětí. A v současné době máme tuhle nemoc v rodině. Před pěti lety se objevila u manželovy sestry, a přestože podstoupila ablaci prsu a poté chemoterapii, má stále velké problémy. Nejenom lymfedém je to, co ji dnes nadále trápí. Nedávno opět podstoupila další operaci uzlin na krku. Podstoupila i jakousi biologickou léčbu, v současné době je opět po chemoterapii a ozařování. To, že přišla o vlasy, je nejmenší problém. Nedávno jí zemřel manžel a zůstala sama s dospívajícím synem. Nerada o své nemoci mluví, nikdy vlastně nevíme, jak na tom je.

Právě moje nemocná kolegyně mě přivedla na myšlenku, abych si začala prsa vyšetřovat sama. Osvěta o této nemoci nebyla na takové úrovni jako dnes a o nemocech se spíše na veřejnosti ani nemluvilo. Překonala jsem prvopočáteční ostych a naučila se to od ní. A potom se to stalo. Objevila jsem „něco“ ve svém prsu, co tam nemělo být. Takže už od svých 38 let docházím na pravidelné kontroly na onkologii. Naštěstí dnes existuje velká osvěta v této oblasti a nemoc se u žen, které přijdou včas, dokáže zachytit včas.

Vítám proto jakoukoliv iniciativu týkající se prevence v této oblasti. Myslím si, že ženy a dívky, které se s touto nemocí nikdy nesetkaly, nepřikládají prevenci rakoviny takovou pozornost, jakou by si zasloužila.

Maryene

Napište nám také

A co vy, milé čtenářky, máte podobné zkušenosti? Setkaly jste se s touto zákeřnou nemocí osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba? Napište nám o tom, vaše příběhy rádi zveřejníme. Pět z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou AVON v ceně 1 000 Kč. Další ceny věnuje náš partner, pojišťovna ING se svým projektem For You.

ING a projekt For You věnuje tyto ceny

1. Dárkový certifikát na víkendový pobyt v lázních/welness v max. hodnotě 3 500,-

2. Poukaz na nákup zboží na portálu Krasa.cz v hodnotě 2 000,-

3.–5. Lístky na přestavení Aida Lucie Bílé - vždy 2 lístky pro jednu výherkyni

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte také:

Reklama