vyhlídka

Pokud budete plánovat letní dovolenou v Rakousku, vyberte si jedinečné údolí Gastein. Nabízí krásné výlety, adrenalinové zážitky, výstupy na vrcholy po oblíbených ferratách pro dobrodruhy i pro rodiny s dětmi nebo úžasný svět relaxu v termálních lázních Alpentherme Gastein.

My vám můžeme doporučit výlet na horu Stubnerkogel a na její vyhlídky spolu s visutým mostem, která pocit a zážitek z vrcholu ještě umocní. Tento výlet, pokud chcete, je na celý den a je jen na vás, jestli využijete kabinové lanovky nebo budete stoupat či klesat pěšky. My jsme zvolili jízdu nahoru lanovkou a pěknou procházku dolů po značené cestě. Pokud byste už byli unavení, můžete využít lanovky směrem dolů – v půlce cesty je mezizastávka.

vyhlídka

vyhlídka

Jak se sem dostanete?

Na nejjižnějším místě Gasteinského údolí stojí hora Stubnerkogel. Stanice lanovky Stubnerkogelbahn je jen kousek od nádraží městečka Bad Gastein. Pokud pojedete lanovkou, dostanete se rychle do stanice ve výšce 2200 metrů. Nahoře na vás bude čekat nejen dechberoucí výhled, ale také spousta atrakcí!

vyhlídka

Vyhlídky z vrcholu Stubnerkogel

Visutý most Stubnerkogel

Přímo u horní stanice lanovky je celoročně otevřený, 140 metrů dlouhý, visutý most. Skrz mřížovanou podlahu a zábradlí uvidíte unikátní výhled z 28 metrů nad zemí. Most je opravdu úžasný a výhledy jsou krásné, pokud vás zrovna nezahalí mrak, což se vám v této výšce klidně může stát. Ale zase je to zážitek, být součástí mraku, který se rozptýlí nebo jej vítr odvane a vy se zase  můžete kochat výhledem, jako se to stalo nám.

Glocknerblick

Vyhlídková plošina Glocknerblick

Glocknerblick

Na druhé straně horské stanice je vyhlídková plošina „Glocknerblick“, kam se dostanete ze stanice lanovky pěšky. Zde je při hezkém počasí, jak už název napovídá, výhled na nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner (3798m). Díky poznávacím tabulím je možné rychle identifikovat okolní hory, které máte ve výhledu. V podlaze plošiny jsou okna, kterými se můžete dívat dolů. Tento nádherný panoramatický výhled je při hezkém počasí opravdu nepřekonatelný a musíte ho při návštěvě Gasteinu vidět!

Objevte skalní cestu

Můžete jít ale ještě o kousek dál, je tu skalní cesta, která začíná pod vyhlídkou „Gocknerblick“. Cesta je z ocelové konstrukce a vine se kolem skal. Pevně ukotveni na stezce si můžete užívat nádherný výhled. Jedním z vrcholů cesty je i malý visutý most vedoucí na vyhlídku

Glocknerblick

Pokud máte odvazu a netočí se vám hlava, můžete se „položit“ do ocelové sítě, které slouží jako zábradlí a udělat si snímek. Vyzkoušeli jsme to – nebojte se, drží dobře.

Glocknerblick

Zábava pro děti a restaurace

Pokud potřebujete po nádherných vyhlídkách hory Stubnerkogel pauzu, můžete si zajít do horské restaurace na hoře Stubnerkogel. Můžete si dát jen kávu, čaj nebo se najíst a zábavu si mohou užít i vaše děti. Je pro ně k dispozici centrum zábavy s dětským koutkem s míčky, horolezeckou zahradou, stolním fotbalem nebo vzdušným hokejem. Dovádění na 250 m2 čtverečních je samozřejmě zdarma.

Značené turistické trasy na Stubnerkogel

Glocknerblick

Dolů do údolí se můžete vrátit buďto lanovkou nebo pěšky. Široké cesty jsou vhodné pro rodiny (včetně kočárků) a nejsou příliš strmé. Na různých cestách vás čekají idylické horské chaty s chutným občerstvením. Také potkáte stáda krav se zvonečky kolem krku nebo krásné koně s pobíhajícími hříbaty. Po cestě dolů také z blízka uvidíte, kde kvetou na travnatých loukách alpské divoké květiny, které v létě hrají všemi barvami. Je to opravdu krásné. Můžeme doporučit.

Jestliže máte rádi aktivní dovolenou, pak údolí Gastein je opravdu zajímavým místem, kde najdete mnoho možností, jak svou dovolenou prožít podle vaší představy, ať už cestujete sami nebo s dětmi.

Zajímavé informace: www.gastein.com/cz

Glocknerblick

Více informací na www.gastein.com/cz/

 

Léto v Gasteinu - Svěží zelené louky, impozantní hory, šumění vody a nekonečné venkovní možnosti - to je letní pohádka Gasteinu.

Objevte alpskou přírodu a místní kulturu během letní dovolené v Rakousku. Gastein nabízí, kromě mnoha činností, jako je pěší turistikajízda na koleplavání a golf na kterémkoliv ze tří míst, i něco velmi speciálního, co nenajdete v žádném jiném údolí - rozmanitost. Na letní dovolené v Gasteinu se toho dá stihnout a zkusit opravdu hodně - jít jen tak na výlet, strávit den v jedněch z lázní nebo jen tak usrkávat kávu a dívat se přitom na události - záleží jen na vás, co se vám líbí a co chcete dělat. Prožijte bezstarostné a uvolněné dny a poznejte, jaké to je trávit léto v Gasteinu.