Začátkem února se v našich médiích objevila zpráva, že rakouský lékař odmítl ošetřit těžce zraněnou českou školačku. Přesto, že byla pojištěná, požadoval údajně přímou platbu v hotovosti.

„Naše Asociace ihned napsala rakouskému ministrovi hospodářství, rodiny a mládeže žádost o vysvětlení takového přístupu,“ sdělil nám Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, „právě jsme obdrželi odpověď od rakouského ministra.“ Z odpovědi vyplývá, že by se již taková situace neměla opakovat, „což je zásadní informace pro více než milión českých občanů, kteří každoročně navštíví Rakousko,“ dodává Okamura.

Rakouskému ministrovi položila Asociace tyto otázky:
Je v Rakousku ze zákona povinen každý lékař poskytnout pomoc?
Je v Rakousku lékař povinen spojit se telefonicky s asistenční službou pojišťovny za účelem zjištění, zda-li je osoba pojištěna?
Skládá každý lékař  v Rakousku při promoci Hippokratovu přísahu, což znamená, že musí každému neprodleně poskytnou pomoc?

„Z odpovědí rakouského ministra vyplývá i mnoho dalších zajímavých užitečných faktů pro české návštěvníky Rakouska v případě zdravotních problémů,“ říká Tomio Okamura. Celou odpověď si můžete přečíst zde: Odpověď rakouského ministerstva k případu neošetřené české školačky. Rakouská strana ji zaslala přímo v českém jazyce!

Byli jste někdy v Rakousku? Znepokojila vás tato kauza?

Reklama